Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-06-16   Vasaros vakarais apie meilę – daina, posmu, šokiu
 
 

Prasidėjusios vasaros vakarais Anykščiuose mintys sukasi tik apie meilę. Šiai temai šiemet buvo skirtos tradicinės Antaninės prie Antano Baranausko klėtelės, su šia tema prasidėjo ir svarbiausias šios vasaros meno renginių ciklas Anykščių krašte –festivalis "Rubikiai – dainų krantas".

"Muziejaus vardinės" – taip imamos vadinti kasmet birželio 13-ąją prie Antano Baranausko klėtelės ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio namo rengiamas Antaninių vakaras. Su gėlių puokštėmis Antanams ir ne tik jiems, su simbolinėmis savivaldybės dovanomis Anykščių muziejininkams ir solidžia – nešiojamuoju kompiuteriu – visam muziejui, su geros muzikos doze ir ledų vaišėmis visiems į šventę atėjusiems...

Antaninių proga apie meilę dainavusi Rugiaveidė (Daiva Steponavičienė) prasitarė, kad ji iki šiol negali suprasti, kokia ten meilės šventė gali būti vasario vidury, kai gamta giliu žiemos miegu dar miega, todėl tik vasarą apie tai verta kalbėti ir dainuoti.

Jai pritarė ir aktorė Gražina Urbonaitė, eilėmis ir proza kalbėjusi tik meilės žodžius.

Tą pačią temą birželio 14-osios vakare prie Anykščių koplyčios tęsė choreografinių projektų teatras "Vilniaus baletas" ir jo meno vadovas Jurijus Smoriginas. Jų pasirodymu Anykščių rajone prasidėjo festivalis "Rubikiai – dainų krantas".

Šoka Olga Konošenko ir Nerijus Juška

J. Smoriginas prisipažino, kad susidūrė su atsakinga misija – pritraukti žiūrovus į baleto vakarą po atviru dangumi būtent Gedulo ir Vilties dieną. Šį išbandymą jis beveik išlaikė, o jei kiek nepavyko – tai tik per tą šmaikštų jo paties liežuvį.

O kad baleto vakaras buvo irgi meilės tema, keliems šimtams žiūrovų, ištvėrusių išbandymą žvarbia vėsa ir uodų išpuoliais, nekilo abejonių: baleto šokėjų duetai lyg mažieji spektakliai scenoje apie nieką kitą juk ir negalėtų pasakoti...

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...