Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-06-20   Vilniaus anykštėnai surengė pirmąją Aukštaičių gegužinę
 
 

Birželio 19-osios vakare Vilniuje, Vingio parke šalia "Lakštingalos" kavinės, Vilniaus anykštėnų sambūrio iniciatyva buvo surengta pirmoji Aukštaičių gegužinė.

Kartu su Vilniaus anykštėnais joje dalyvavo Vilniaus biržiečiai, Vilniaus uteniškiai, Vilniaus ukmergiškiai ir dar kelių Aukštaitijos regionų kraštiečiai, atsiliepę į Vilniaus anykštėnų sambūrio pirmininkės Ritos Virbalienės kvietimą.

Į vasarišką iškylą gamtoje rinkosi ir vyresnės kartos aukštaičiai, ir jų anūkai.

Per šimtą vakaronės dalyvių dalijosi naujienomis ir vaišėmis, skaitė savo posmus, prisiminė senąsias gegužinių tradicijas.

Alumi gegužinės dalyvius vaišino iš Svėdasų krašto kilęs degalinių tinklo "Alauša" savininkas Algimantas Čaplinskas, bendrauti skatino iškalbingasis Tautos namų idėjos puoselėtojas Antanas Gudelis, o "triukšmą kėlė" ir vilniečių dėmesį gegužinei telkė garso aparatūrą atsigabenęs verslininkas, bendrovės "AVPRO" direktorius Rolandas Tuskenis...

Iš kairės: A. Čaplinskas, A. Gudelis ir R. Tuskenis

... o tvarka ir užkandžiais pasirūpino kavinės "Lakštingala" šeimininkas Vilniaus anykštėnas Romas Katinas.

Ką ir kaip daryti, kad Joninės taptų gražia ir įsimintina vasaros švente, pasakojo Vilniaus uteniškė etnografė Gražina Kadžytė...

...ir Vilniaus anykštėnė biologė Jonė Vaičiūnienė.

Dainuoti ir šokti vakaronės dalyviams padėjo kapela "Bičiuliai".

Vingio parke pirmąjį pražydusį papartį aptikę biržiečiai žadėjo tęsti gegužinių tradiciją ir patys į jas kviesti kitus Vilniaus aukštaičius.

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...