Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2006-10-28   Anykštėnai keliavo lietuvių takais Pietų Lenkijoje
 
 

Paskutinį rugsėjo savaitgalį kelios dešimtys anykštėnų iš Vilniaus ir Anykščių nuvažiavo apie 2 tūkstančius kilometrų. Turistai aplankė Krokuvą bei Zakopanę, grožėjosi Tatrų priekalnėmis Pietų Lenkijoje, padėjo gėlių ant rašytojo Jono Biliūno kapavietės Zakopanės kapinėse.

Po nakties, praleistos autobuse, turistai drąsiai leidosi į 8 kilometrų žygį pėsčiomis aplink Morska Okos ežerą, grožėdamiesi rudenėjančiais Tatrų priekalnių slėniais.

Garsiausiame Lenkijos kurorte Zakopanėje ir jos apylinkėse anykštėnai aptiko jau šimtą metų neišdylančių lietuvio architekto Stanislovo Vitkevičiaus darbo pėdsakų. XIX a. į Zakopanę gydytis atvykusio ir čia dirbti pasilikusio žemaičio suformuotas šio krašto architektūrinis stilius, atsispindintis ir garsiojoje medinėje Jaščiurovkos koplyčioje, toliau išlaikomas, statant ir naujus pastatus Zakopanėje, o garsiojo lietuvio architekto kapas – lankomas ir prižiūrimas.

Zakopanės miesto kapinėse, visai šalia vartų, po erškėtrožės krūmu, turistai aptiko atminimo lentą, ženklinančią čia buvusią rašytojo Jono Biliūno kapavietę. 1907 m. Zakopanėje miręs ir čia palaidotas anykštėnas 1953 m. perkeltas į Liudiškių kalvą tėviškėje, tačiau jo pirmoji kapavietė šį rudenį sulaukė gėlių nuo tėviškėnų.

Gido iš Suvalkų Eugenijaus Petruškevičiaus vedami, turistai klajojo po Krokuvos senamiestį, grožėjosi atgimstančiais Vavelio rūmais, menančiais Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilę, fotografavosi prie Adomo Mickevičiaus paminklo ir net rado pačio pirmojo monumento, lenkų pastatyto Žalgirio mūšiui atminti, liekanas.

Vytauto Bernatavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...