Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-07-08   Anykštėnai apdovanoti už išgelbėtas gyvybes
 
 

Minint Mindaugo karūnavimo-Valstybės dieną, Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo trylika asmenų, tarp jų – ir du anykštėnus: Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesį gelbėtoją Gintarą Matukaitį ir Leliūnų kaimo gyventoją, privačios parduotuvės pardavėją Birutę Banienę.

G. Matukaitis praėjusią žiemą, vasario 7 dieną, Anykščiuose šoko į patvinusios Šventosios srovę ir ištraukė į krantą ledinio vandens nešamą bejėgę keturiolikmetę mergaitę. Tik jo dėka nuo geležinkelio tilto į upę įkritusi moksleivė, gyvenanti Leliūnų kaime, liko gyva.

Birutė Banienė ir jos kaimynystėje praėjusią žiemą sudegęs namas

Tame pačiame kaime gyvenanti B. Banienė Naujųjų 2008-ųjų metų naktį nuo garantuotos pražūties išgelbėjo penkiametį berniuką ir du apgirtusius vyrus, kai jų namą kaimynystėje tiesiog paskutinėmis besibaigiančių metų minutėmis apglėbė liepsnos.

Tuo metu jame Naujuosius metus sutikinėjo net 8 žmonės. Kai kurie iš jų prieš vidurnaktį buvo jau sumigę, todėl moteriai, vienintelei nepraradusiai sveiko proto ir vilties, liepsnojančiame name teko žadinti jo gyventojus ir tempti juos į lauką. Jos dėka nė vienas iš kaimyninio namo gyventojų nežuvo.

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotrauka

 
 
    Atgal...