Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-07-19   Skulptoriaus Antano Žukausko kūriniai – Italijoje
 
 

Liepos 17 dieną Turino (Italija) savivaldybės parodų salėje "Antichi Chiostri" atidaryta Vilniaus anykštėno skulptoriaus Antano Žukausko personalinė paroda "Lietuvos kultūra Europoje per formą".

Lietuvos kultūros ministerija informuoja, kad joje eksponuojami pastaraisiais metais sukurti menininko darbai: skulptūros iš akmens, metalo, medžio, didelių formatų erdviniai asambliažai, plakatai.

Skulptorius Antanas Žukauskas už nuopelnus Lietuvai ir jos garsinimą pasaulyje yra apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, jis yra daugelio respublikinių ir pasaulinių parodų, keliasdešimties konkursų nugalėtojas. Daugiau nei 50 jo sukurtų monumentų, paminklų, dekoratyvinių skulptūrų ir kitų kūrinių pasklidę po Lietuvos ir pasaulio viešąsias erdves. A. Žukauskas yra Lietuvos apyvartinių bei kolekcinių monetų kūrėjas, lietuviškų euro monetų konkurso nugalėtojas. Jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Didžiosios Britanijos, JAV, Suomijos, Rusijos, Vatikano, Vokietijos muziejai, galerijos ir daugelio pasaulio šalių kolekcionieriai.

Parodą "Lietuvos kultūra Europoje per formą" organizuoja Lietuvos Respublikos kultūros atašė Italijoje kartu su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Turine. Renginį remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Turino savivaldybė. Paroda veiks iki liepos 31 dienos.

-anykstenai

 
 
    Atgal...