Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-08-03   Gliaudelių ir Jucių giminę subūrė protėvių praminti takai
 
 

Liepos paskutinį savaitgalį į Gliaudelių ir Jucių giminių susitikimą susirinko beveik pusė šimto atstovų iš Utenos, Vilniaus, Kauno, Anykščių, Marijampolės, Jonavos, Alytaus ir Australijos.

Kaip ir prieš trejus metus pirmoji susitikimo vieta – Anykščiai. Tik šį kartą – ne miesto centre prie Antano Baranausko paminklo, o ant Šeimyniškėlių piliakalnio.

Pasivaikščioję po piliakalnį, giminaičiai patraukė medinės pilies bokštelio link. Čia pasitikęs gidas papasakojo apie XIII-XIV a. stovėjusią medinę pilį, piliakalnio kasinėjimų radinius, karalių Mindaugą ir šios medinės statomos pilies ateities planus.

Nusifotografavę prie statomos pilies sienų, giminaičiai išjudėjo prie Rubikų ežero, į Tarpežerių kaimą, kur XIX a. gyveno Jucių giminė.

Jucių sodyboje Tarpežerio kaime

Po to vyko į Leliūnų bažnyčią, kur buvo aukojamosios Šv. Mišios už mirusiuosius artimuosius ir visą giminę. Buvo lankomi Burbiškio, Leliūnų ir Skiemonių bažnyčios šventoriaus mirusiųjų artimųjų kapai.

Prie Gliaudelių kapų Skiemonių bažnyčios šventoriuje

Vėliau buvo aplankyta ir Baltramiejaus Gliaudelio sodyba. Pastaroji yra ko gero viena iš seniausių Skiemonių apylinkėje.

Senoji Baltramiejaus Gliaudelio sodyba

Giminės vakaronė vyko Uršulės Gliaudelytės-Strazdienės sodyboje Kurklelių kaime.

Uršulės Strazdienės sodyba Kurkleliuose.

Vakaronė prasidėjo nuo prisistatymo. Reikėjo papasakoti apie savo šeimą, iš kur atvyko, kuo užsiima, kokių turi pomėgių.

Tikriausiai jau susitikimų tradicija tampanti šeimų viktorina įgauna populiarumą. Šįkart užsiregistravo dalyvauti net penkiolika šeimų. Buvo parengta penkiolika klausimų, tačiau surinkus vienodą taškų skaičių, teko pateikti ekstra klausimus. Bet ir po to prizininkams išaiškinti prireikė dar penkių klausimų. Prizininkai buvo apdovanoti marškinėliais su giminės simbolika. Vienu tašku pralaimėjo ir trečią vietą užėmė Vaido Titenio (Kaunas), ...

... antrą – Audronio Gliaudelio (Jonava) šeimyna.

Viktorinos nugalėtoja – Redos Ališauskienės šeimyna iš Kalvarijos.

Susitikimo metu buvo pagerbti anykštėnai Petras Strazdas, susitikimo išvakarėse atšventęs 60-ies metų jubiliejų, ir Laimutis Kvedaras bei R. Ališauskienė, švęsiantys savo keturiasdešimtmečius.

Jubiliatai P. Strazdas, L. Kvedaras ir R. Ališauskienė.

Taip pat buvo pagerbti vyriausias ir jauniausias giminės atstovai. Kauniečiui Gintautui Titeniui šiemet sukako jau 72-eji metai, o vilniečiui Kajui Strazdui – dar tik 8 mėnesiai.

Aštuoniolikai šeimų šį susitikimą primins joms įteikti atminimo puodukai su susitikimo simbolika.

Vakaronės premjera – tai uteniškio istoriko Valentino Eismanto nufilmuotas ir sukurtas 2005 metų Gliaudelių giminės susitikimo pusės valandos trukmės filmas.

Vakaronės puošmena – fejerverkai, vėliau susitikimas tesėsi prie didelio laužo. Buvo šokama, dainuojama iki paryčių...

Sekmadienį papusryčiavus ir aptarus giminės ateities planus, susitikimas persikėlė prie Nevėžos ežero. Giminaičiai puikiai leido laiką maudydamiesi, važinėdami motorine valtimi, vandens slidėmis ir ant padangos.

Toliausiai į šį susitikimą keliavo Verbylų šeima, atvykusi iš Australijos.

Jonas Verbyla (antras iš kairės) ir Maria Verbyla su giminaičiais Juiciais.

Maria Keršytė Verbyla Lietuvą lanko trečią kartą. Pirmąjį kartą 1969 m. į Lietuvą atvyko iš Londono ir vizą gavo tik vienai dienai ir tik lankyti Vilnių. 1976 m. pirmą kartą aplankė Anykščius, buvo ir Tarpežerių kaime, bet ir vėl leidimas trumpas – keletui valandų. Po 32 metų pertraukos Maria su savo vyru Jonu Verbyla vėl lankėsi Tarpežerių kaime.

Po susitikimo Maria džiaugėsi: "Buvome nustebinti gavę pakvietimą iš "nežinomo" Remigijaus į Gliaudelių ir Jucių giminės susitikimą. Taip susiklostė aplinkybės, kad galėjome atvykti. Mane domino patėvio Aniceto Juciaus šaknys. Juk jis čia gyveno prie Rubikių ežero, gaudė žuvį, vaikščiojo ežero pakrantėmis ir laukų pievomis. Buvo įdomu pamatyti kapines, kur protėviai ilsisi. Anicetui jau 93-eji, gaila, bet jis tikriausiai jau nebepamatys šio savo krašto. Džiaugėmės, kad atvykome ir linkime kitam giminės susitikimui pasisekimo".

R. Bimba, M. ir J. Verbylos prie Rubikių ežero

Nutarta, kad kitas Jucių ir Gliaudelių susitikimas bus rengiamas 2011 m. liepos antrą arba trečią savaitgalį.

Jaunieji giminaičiai - Barboros ir Baltramiejaus Gliaudelių penktos eilės palikuonys

Giminės šakų atstovai nusprendė pakeisti susitikimo programą. Kitą kartą bus keliaujama baidarėmis. Taip bus prisiminta kaip XIX a. aštuntajame dešimtmetyje Baltramiejus Gliaudelis į pasimatymą su Barbora Jucyte plaukdavo keturiais ežerais: Mušiejumi, Liminu, Dusynu ir Rubikiais.

Remigijus Bimba

 
 
    Atgal...