Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-08-04   Vasaros derlius anykštėnų knygų lentynose – lengvas ir gaivus
 
 

Spaustuvės dažų kvapas lydi naujas knygas, kuriose – anykštėnų mintys proza ir eilėmis, žinios apie Anykščių praeitį ir dabartį.

Antanas Drilinga. Blyksniai : poetinės maksimos. – Vilnius: Petro ofsetas, 2008. – 128 p.

Nauja Antano Drilingos poezijos knyga, kurią sudaro miniatiūros, pavadintos maksimomis. Jose bandoma maksimaliai koncentruotai išreikšti mintį. Maksimose atsispindi ir džiaugsmingos, ir skausmingos gyvenimo akimirkos, XX amžiaus žmogaus dvasios patyrimų ir būties blyksniai.

Tai – lyg sentencijos, išreikštos ne filosofine kalba, o santūriu poeto brūkštelėjimu, skatinančiu stabtelėti ilgėliau jau ten, kur tekstas išsekęs, o mintis vis dar tęsiasi.

Laiškai iš Paryžiaus : kelionių publicistika. – Vilnius : Petro ofsetas, 2008. – 252 p.

Knyga, kurioje susitinka du anykštėnai – skirtingų laikų kūrėjai. Rimanto Vanago sudarytame leidinyje – jo paties kelionės į Paryžių 2007 metais įspūdžiai, gretinami su 1937 m. rašytais Antano Žukausko-Vienuolio laiškais iš Paryžiaus, iki šiol publikuotais tik prieškarinėje periodikoje ir klasiko raštų rinkinyje.

Skirtingas ir tuo pačiu toks artimas laikas, skirtinga, bet tuo pačiu švelnios anykštėniškos ironijos prieskoniu  pagardinta publicistinio pasakojimo maniera. Knyga, galinti lydėti vasaros kelionėse, sukuria įspūdį, kad be vieno iš autorių teksto ji būtų tarsi neišbaigta.

Daugybė žinių, paralelių ir lietuvybės pėdsakų Paryžiuje palieka erdvės intrigai: idėja ieškoti lietuvių svetur ir pasakoti apie juos – vakarykščius ar šiandieninius – yra dar tokia plati, panašių pasižvalgymų po laiką ir erdvę vienu metu dar sulauksime.

Anykščių rajono investicijų vadovas. – Kaunas : Arx Baltica, 2008. – 108 p.

Anykščių verslo informacijos centro parengtas leidinys, toli peržengęs tarnybinės brošiūros, skirtos siauriems tarnybinės informacijos platinimo poreikiams, rėmus.

Tai puikiai ir tiksliai Anykščius ir Anykščių kraštą apibūdinanti knyga, nors ir išleista kukliu 500 egzempliorių tiražu bei kompaktine DVD plokštele. Ji pretenduoja į universalaus informacinio-reprezentacinio leidinio žanrą pirmiausia puikios poligrafinės kokybės ir taikliai parinktų originalių iliustracijų dėka.

Ne veltui leidinio rengėjai atskirai dėkoja už pagalbą ir fotografijas Vytautui Bernatavičiui – kelios dešimtys Anykščių vaizdų buvo užfiksuoti būtent jo skrydžio oro balionu virš miesto metu.

Investicijų erdvės pristatymą leidinyje puikiai papildo enciklopedinės žinios apie Anykščių kraštą, jo visuomeninę ir administracinę struktūrą. Taip išsamiai apie Anykščius jos vėl skelbiamos lygiai po 15 metų.

-anykstenai

 
 
    Atgal...