Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-09-01   Prie Svėdaso ežero – baikerių vasaros pabaigtuvės
 
 

Rytų Lietuvos miestelis Svėdasai  (Anykščių r.) garsėja gražia gamta, vaizdingais ežerais, geru susisiekimu, tradiciniais Juozo Tumo-Vaižganto kūrybos skaitymais bei vasarą vykstančiais Šv. Petro ir Povilo atlaidais.

Tačiau renginys, vykęs paskutinį rugpjūčio šeštadienį, nustelbė kitas čia vykusias šventes tiek dalyvių, tiek žiūrovų gausa.

Pirmą kartą miestelio istorijoje prie Svėdaso (Beragio) ežero vyko tarptautinis baikerių suvažiavimas "FREE HAWKS MC LITHUANIA", sukvietęs žmones, neabejingus plieniniams žirgams ir žirgeliams iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos ir visos Lietuvos.

Šventėje dalyvavo per 900 dviračių, triračių, keturačių motociklų. Į baikerių fiestą įsiliejo ir Lietuvos kariuomenės baikerių klubo "Perkūnas" nariai, jų artimieji.

Svečias iš Latvijos

Nustatytu laiku susirinkę prie Beragio ežero baikeriai trumpai pabendravo, atsigavo po kelionės.

Vėliau griausmingomis kolonomis pajudėjo į miestelį, užtvindė visą centrinę gatvę, keliolikai minučių sustabdę eismą, demonstravo savo pasirodymus ir motociklų galimybes.

Po pasirodymo visi grįžo prie ežero, kur scenoje koncertavo atlikėjas A. Makejevas, grupės "Rondo", "Die2kai LT", "AC/DC project".

Prie šios šventės savo žymiu indėliu prisidėjo ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai. Jie šventės organizatoriams atgabeno 100 kW elektors srovės generatorių. Viršilos D. Medžiaušio dėka elektros energija buvo tiekiama be trukdžių, dovanodama susirinkusiems gerą scenos apšvietimą ir garsą.

Didžiausiu šventės atradimu ir nuostaba tapo vienišas baikeris iš Vokietijos, keliaujantis po Europą ir Aziją. Jo neišvaizdus motociklas varomas... dyzelinu.

Šis 1994 metų laidos Indijoje gamintas "Didis diesel loped Enfield" kūrinys turi 6 arklio galių variklį, kuris 100 kilometrų sunaudoja 2 litrus dyzelinio kuro. Motociklas išvysto 80 kilometrų per valandą greitį.

Šiemet jo savininkas Hansas Schmapkė ryžosi ilgai ir varginančiai kelionei iš Vokietijos į Šiaurės Rusijos miestą Archangelską. Grįždamas atgal, internete jis atsitiktinai sužinojo apie šiame Lietuvos kampelyje vyksiančią baikerių fiestą ir kartu praleido savaitgalį.


 
Svėdasai šiam renginiui pasirinkti  dėl gražios gamtos ir dėl to, kad keli įtakingi baikeriai yra kilę iš šių vietovių. Pernai toks renginys vyko Ukmergės apylinkėse. Kur vyks baikerių šventė kitais metais organizatoriai dar nežino, tačiau neatmetama galimybė, kad jie čia sugrįš.

Ir sugrįš dar galingesni ir gausesni, pasiryžę dar labiau nustebinti miestelėnus ir svečius!

Raimundas Kovas,
Karinių oro pajėgų gynybos bataliono vyresnysis seržantas

 
 
    Atgal...