Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2006-11-09   Jolanta Miškinytė: anykštėnė žurnalistė, internete padedanti vyrams pažinti moteris
 
 

Anykščių Antano Vienuolio vidurinės mokyklos 1983-ųjų laidos abiturientė, pasukusi į žurnalistiką ir keliolika metų dirbusi spaudoje, dabar mėginanti savo jėgas televizijoje ir internete, savo mintimis nuolat kelianti bangas interneto diskusijų forumuose. Tai – Vilniaus anykštėnė žurnalistė Jolanta MIŠKINYTĖ-Šeštakauskienė.
 
Dar neseniai ji buvo žurnalo "Istorijos" redaktorė, o dabar – elektroninio žurnalo "moterims ir norintiems jas geriau pažinti vyrams"
www.femina.lt redaktorė, taip pat televizijos LTV2 naujos laidos apie žinomas asmenybes "Kuluarai" (ketvirtadieniais 19 val. 45 min.) rengėja.

Anykštėnės minčių ir publikacijų pastaruoju metu daugiausia "Femina.lt" puslapiuose. Šis elektroninis žurnalas buvo įkurtas 2005 m. pradžioje. Kaip jį pristato pati žurnalo redakcija, jis skiriamas būtent visoms moterims: lieknoms ir apvalutėms, jaunoms amžiumi ir jaunoms siela, laimingoms ir nusivylusioms, svajoklėms ir realistėms, provincialėms ir emigrantėms, ieškančioms ir jau radusioms.

"Jeigu mokate ne tik konkuruoti, bet ir draugauti, jei jums neužtenka, pasak vieno garsaus vyro, veidrodžio ir saldainio, jei gyvenime rūpi daugiau, nei nuosavo kiemo reikalai, jei esate toli, tačiau nepamirštate savo šaknų, jei mokate pasijuokti ne tik iš kitų, bet ir iš savęs, vadinasi, Femina.lt dirba Jums", – taip savo šiandieninę misiją pristato šio internetinio žurnalo redakcija.

Šiame tradiciniame mūsų anykštėnų veiklos pristatyme – keletas minčių iš J. Miškinytės publikacijų su linkėjimais pažinti kraštietę ir ateityje domėtis jos publikacijomis.
  

Mažasis vulkanas

"...Visada augo vaikų, kuriuos tėvai ir pedagogai vadindavo išdykusiais, nervingais bei sunkiai auklėjamais. Tiesiog nebuvo šio reiškinio medicininės diagnozės arba ji slėpdavosi tarp kitų ligų – epilepsijos, traukulių, galvos traumų. Perdėtas judrumas gali tapti didele bėda, nes trukdo prisitaikyti visuomenėje.

...Tokie vaikai perdėm judrūs, emociškai nestabilūs, nesugebantys planuoti mokslo dienos, sukaupti dėmesio. Pakanka klasėje vieno hiperaktyvaus mokinio, kad jis paverstų pamoką niekais. Pats labiausiai ir nukenčia. Neįstengdamas susikaupti jis pro ausis praleidžia mokytojo paaiškinimus. Išsiblaškėlio dėmesys prie dėstomo dalyko grįžta jau įpusėjus pamokai, bet jis nieko nebesupranta ir vėl ima nuobodžiauti. Ne viena šeima išyra, pavargusi suktis užburtame rate: vaiko elgesio sutrikimai apauga mokslo, adaptacijos problemomis, vėliau neretai atsiranda alkoholio, narkotikų potraukis, pradedama ieškoti kriminalinių nuotykių. Mat hiperaktyvūs vaikai siekia viską išbandyti, jie – impulsyvūs naujovių ieškotojai, kompanijos lyderiai. Jiems stinga savikontrolės, todėl visur neria stačia galva, nepagalvodami apie padarinius, ir dažniau patiria nelaimingus atsitikimus bei traumas. Nuolat konfliktuodami su visu pasauliu nenuoramos neretai tampa atstumtaisiais ir ilgainiui patys ima save prastai vertinti."

Vyrų medžioklė (Interviu su nuteistąja Oksana Lomako)

"...Mane nuteisė už keturių vyrų apiplėšimą. Turiu viltį, kad pasiseks išeiti į laisvę pirma laiko – po poros metų. Čia – pragaras, kurio niekam nelinkėčiau patirti. Jei galėčiau rinktis, nuo pirmos iki paskutinės dienos kalėčiau vienutėje. Svarbu, kad būtų biblioteka ir televizorius. Dabartinėmis sąlygomis neįmanoma susikaupti. Esu labai uždaro būdo, sunkiai pritampu prie žmonių ir bendrauju. O gal man nepriimtinas čionykštis bendravimas? Bandau taikytis, bet tik per prievartą. Neapsakomai kenčiu dėl nevisavertiškumo komplekso. Motina nuolat kalė, kad esu ne tokia kaip visi – bloga, negraži, išgama. Kadaise žadėjau atkeršyti: mušti ją taip, kaip ji mane lupo. Dabar pykčio nebeliko. Viską atleidau. Juk ir pati nebuvau angelas. Ji vienintelė rašo laiškus, jie man yra didelė moralinė pagalba."

Trečioji banga ir ateities šeima

"...Technologiškai išsivysčiusiose šalyse jau dabar gali pamatyti tiesiog pribloškiamą šeimų įvairovę: gėjų šeimos, komunos, vyresnio amžiaus žmonės, gyvenantys grupėmis, kad būtų lengviau verstis (kartais juos sieja ir seksas) ir t.t. Kai trys amerikiečiai psichiatrai pabandė sudaryti šeimos įvairovės žemėlapį, viename Čikagos juodųjų rajone jie aptiko net 88 įvairius šeimyninius junginius: "mama ir senelė“, „mama ir teta“, „mama ir patėvis“, „mama ir kiti“...

Taigi panašu, kad žengiame į naują visuomenę, kur bus tikras šeimos tipų margumynas. Ir tradicinė šeima jau nebus dominuojanti. Kas žino, gal rasis ir įvairių „egzotiškų“ variantų. Pvz., trys vyrai ir viena moteris. O kaipgi kitaip, jeigu genetikų atradimai suteiks galimybę pasirinkti kūdikio lytį ir dauguma tėvų norės susilaukti berniuko. Galų gale – kokios įtakos šeimai turės klonavimas? Gėjų santuokos?"

Paprastas keistuolis ir jo mintys (Interviu su Aurimu Gudu, svetainės www.mintys.lt kūrėju) 

"...Turėti savo asmeninę svetainę? Juk tai nuostabu! Gali ten įdėti ką nori, ką nori parašyti. Viskuo dalintis. Nėra cenzūros, nėra taisyklių. Puiki galimybė užmegzti naujus ryšius. Kodėl gi ne?

Nenorėjau eilinės asmeninės svetainės su nuotraukomis „čia mano katinas“, „čia aš“. Norėjau kažko kito. O tam, kad svetainė būtų lankoma, reikėjo sugalvoti tai, ko kitur nėra. Pavyzdžiui, pateikti daugiau informacijos. Ėmiau kitų autorių tekstus, verčiau. Ir asmeninė svetainė tapo nebe asmenine. Save pristatyčiau kaip paprastą keistuolį, tiesiog darantį tai, kas jam patinka.

Tikslas yra kelti žmonių ūpą, pagerinti nuotaiką. „Priversti“ juos matyti gražesnį pasaulį, atverti akis, patarti, pamokyti. Anksčiau maniau, kad žmonėms reikia vien tik pozityvumo, tik gerų emocijų. Nemačiau prasmės kurti liūdnus tekstus. Bet juk mes pilni įvairių jausmų. Ir nereikia jų užgniaužti. Todėl reikia ir liūdesio, nes be jo nežinotum, kas yra džiaugsmas."

Tomas ir absurdas (Interviu su fotografu Tomu Černiševu, svetainės www.absurdas.lt kūrėju) 

"... – Ar esi patenkintas savo gyvenimu?

– Aš visada patenkintas vadinamuoju  "gyvenimu", bet kas tai – GYVENIMAS? Reliatyvu. Imu iš jo viską, ką tik jis duoda. Gaila, neduoda daugiau... Taip, aš maksimalistas, bet iki šiol buvau ir pakankamai racionalus. Tikiuosi, ir ateityje išliksiu toks pat.

Tiesa, dabar nesu toks patenkintas, koks buvau anksčiau, bet jaučiu, kad taip turi būti. Negali juk saulė visada laikytis zenite. Nors... Turiu viską, ko noriu materialiniu požiūriu, tik labai  trūksta saviraiškos. Bet tai – laikina. Jau esu pasiruošęs kardinalioms gyvenimo permainoms, nebijau jų – tik laukiu. Jaučiu, jos įvyks gana greitai. Labai tuo džiaugiuosi, bet ir iki šiol visada laiku įspirdavau sau į užpakalį.

Smagu gaudyti savo mintis. Nebandei?"

 
 
    Atgal...