Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-09-07   Pirmojoje šalies kultūros mugėje – anykštėnų idėjų įspūdis
 
 

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Zarasuose, Zaraso ežero Didžiojoje saloje vykusioje pirmojoje Lietuvos kultūros mugėje tarp negausių regioninių kultūros paviljonų sublizgėjo Anykščių krašto ekspozicija.

Anykščių turizmo informacijos centro, Anykščių krašto muziejininkų ir Anykščių seniūnijos Piktagalio kaimo bendruomenės bendras paviljonas po atviru dangumi buvo dažniausiai filmuojamas ir fotografuojamas kultūros mugės objektas.

Jo atvaizdai pasklido tiek, kiek svečių iš įvairių mūsų šalies bei kaimyninės Latvijos vietų pavyko privilioti zarasiškiams. Skirtingai nuo anykštėnų, kitų regionų šventes pristatę jų atstovai mugėje neturėjo tiek atraktyvių akcentų, kuriuos rūpėtų įsiamžinti ir kitiems parodyti. 

Kultūrinėje ekspozicijoje buvo atspindėta medinės pilies ir viduramžių amatų idėja, šiaudinėmis žirgelių skulptūromis prisistatė Arklio muziejus, siaurojo geležinkelio atmosferą kūrė autentiškas stoties suolas ir varpas.

 

Mugės svečiai išgraibstė Anykščių krašto informacinius bukletus, ypač domėjosi kelionėmis siauruku ir edukacinėmis programomis Niūronyse.

Tačiau daugiausia dėmesio sulaukė specialiai šiai mugei Zarasuose vėl sukurtas Piktagalio kaimo bendruomenės floristinis kilimas "Gyvybės medis", liepos pabaigoje Anykščiuose vykusiame tokių kompozicijų konkurse tapęs vienu iš prizininkų. Kūrinys mugėje buvo liečiamas ir net ragaujamas, mėginant nustatyti, iš ko jis buvo sudarytas.

Net ir mugei pasibaigus ant žolės ežero saloje likęs zarasiškiams iki šiol niekur nematytas kūrinys traukė smalsuolius labiau nei kai kurios meno darbų ekspozicijos.

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...