Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-09-15   Vėl tiesiamas draugystės tiltas tarp Anykščių ir Katonsvilio
 
 

Rugsėjo 15-ąją Anykščiuose lankėsi ir su rajono meru Sigučiu Obelevičiumi bendravo Jungtinio Baltijos-Amerikos Nacionalinio komiteto atstovė Monika Ramanauskaitė, siekianti padėti Anykščiams atnaujinti draugystės ir bendradarbiavimo ryšius su Katonsviliu (Catonsville), esančiu Merilendo valstijoje, JAV.

Tarp Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus ir atvykusios iš JAV mūsų kraštietės užsimezgė dalykiškas pokalbis. Vytauto Bagdono nuotrauka

Tokie ryšiai jau buvo užsimezgę XX a. pabaigoje, kai Anykščių rajonui vadovavo meras Saulius Nefas. Šio bendradarbiavimo dėka kai kuriems anykštėnams buvo proga pabuvoti Katonsvilyje, studijuoti Merilendo valstijoje. Katonsvilio lietuvių šventėje dalyvavo anykštėnų šokių kolektyvas. Tačiau ilgainiui bendradarbiavimas su šiuo Amerikos miestu priblėso.

Jungtiniame Baltijos-Amerikos Nacionaliniame komitete neseniai pradėjusi dirbti mūsų kraštietė, iš Leliūnų (Debeikių seniūnija) Monika Ramanauskaitė pasiryžo padėti anykštėnams vėl atnaujinti partnerystę su šiuo JAV miestu, kuris ir dydžiu, ir gyventojų skaičiumi yra labai panašus į Anykščius. Be abejo, tie draugystės ir bendradarbiavimo ryšiai kultūros, turizmo, verslo ir kitose srityse tikrai bus atnaujinti, nes tam pritaria ir dabartinis Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

Pasak M. Ramanauskaitės, Lietuvos miestų ir rajonų bendradarbiavimas su partneriais Europoje jau tapo tradicija, tuo pasidžiaugti gali daugelis mūsų šalies vietovių. Tuo tarpu su JAV miestais partnerystės ryšius palaiko dar mažai kas.

Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto vidurinėje mokykloje ir Anykščių Antano Vienuolio gimnazijoje siekusi vidurinio išsilavinimo mūsų kraštietė M. Ramanauskaitė pradėjo lankytis JAV nuo 2003-ųjų metų. Iš pradžių ji ten vyko atostogauti, vėliau pradėjo dirbti.

Kai jai pasisekė išlošti "žaliąją kortą", ji ten ir įsikūrė, dirba Jungtiniame Baltijos-Amerikos nacionaliniame komitete, kuris jungia trijų Baltijos valstybių asociacijas JAV. Lietuvių, latvių ir estų atstovai sudaro ir komiteto tarybą. Šio komiteto būstinė yra Merilendo valstijos Rokvilio mieste, jam vadovauja estų kilmės Karlas Altau.

Gimtajame Anykščių krašte apsilankiusi jau daugelį metų JAV sėkmingai veikiančios ir platų veiklos barą tiesiančios organizacijos atstovė yra įsitikinusi, kad tarp Katonsvilio ir Anykščių vėl įsižiebs draugystės žiburys.

Vytautas Bagdonas,

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus specialistas ryšiams su visuomene

 
 
    Atgal...