Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2006-11-20   Žinios apie anykštėnus sklinda iš mokyklų Garbės galerijų
 
 

Antrus metus visos Lietuvos mokyklos kviečiamos dalyvauti tęstiniame projekte "Drąsinkime ateitį”. Tarp jo dalyvių dabar yra jau 9 Anykščių rajono mokyklos. Visa projekto eiga pristatoma specialiame interneto tinklalapyje www.drasinkimeateiti.lt.

"Drąsinkime ateitį" - tai Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos ir asociacijos "Europos judėjimas Lietuvoje" socialinis projektas, kurį remia kelios didžiausios šalies verslo įmonės. Šio projekto metu pavyzdinė ir aktyvi visuomenės dalis - sąžiningi darbininkai, garbingi verslininkai, pasižymėję kultūros bei mokslo atstovai, geri įvairių sričių specialistai - kviečiami grįžti į savo mokyklas.

Pagrindinis šio projekto tikslas - sėkmingu bei pozityviu asmeniniu pavyzdžiu padrąsinti ir įkvėpti jaunąją kartą labiau pasitikėti savo jėgomis siekiant prasmingų gyvenimo tikslų.

Kiekviena mokykla tarp savo absolventų turi sėkmingai įvairiose srityse veikiančių asmenybių. Būtent jie gali tapti padrąsinančiais pavyzdžiais ir skatina jaunuolius jais sekti, gali kviesti siekti daugiau, ugdyti moksleivių novatorišką mąstymą, jų lyderystę.

Pirmaisiais "Drąsinkime ateitį" veiklos metais savo Garbės galerijas pradėjo formuoti ir pirmuosius susitikimus su buvusiais absolventais dar praėjusiais mokslo metais Anykščių rajone surengė tik Jono Biliūno ir Antano Vienuolio gimnazijos bei pavasarį projekte startavusi Debeikių pagrindinė mokykla.

Pirmieji aštuoni Jono Biliūno gimnazijos Garbės galerijos nariai, kurie užpildė šio projekto anketas ir susitiko su moksleiviais, buvo Anykščių muzikos mokyklos mokytoja Irena Meldaikienė, bendrovės "Anykščių energetinė statyba" generalinis direktorius Alvydas Bitinas, Kauno muzikinio teatro solistas Tomas Ladiga, Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausioji specialistė Stanislava Strolaitė, Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Virgaudas Puodžiukas, rašytojas Rimantas Vanagas, aktorė Dalia Michelevičiūtė, Panevėžio apygardos administracinio teismo pirmininkas Ramūnas Gadliauskas. Šių metų susitikimus su buvusiais auklėtiniais ši gimnazija pradeda nuo popietės su verslininku Arūnu Strumskiu.

J.Biliūno gimnazijos absolventė, dabar muzikos pedagogė I.Meldaikienė susitiko su gimnazistais

Antano Vienuolio gimnazijos Garbės galerijoje per pirmuosius projekto metus atsidūrė šeši absolventai. Joje pristatomi Respublikinio AIDS centro švietimo skyriaus vedėja Loreta Stonienė, bendrovės "Ragutis" rinkodaros ir komercijos direktorius Dalius Rutkauskas, bendrovės "Knygiai" savininkas ir direktorius Saulius Juozapaitis, žurnalistas Tautvydas Kontrimavičius, buvęs krepšininkas, dabar krepšinio treneris Sergejus Jovaiša ir Lietuvos istorijos instituto istorikas Tomas Baranauskas.

Svėdasų vidurinės mokyklos Garbės galerijoje iš 7 į ją jau pasiūlytų absolventų kol kas skelbiama vienintelė atsargos karininko, Šiaulių bendrovės "Nirlita" direktoriaus Rimgaudo Mickaus (1974-ųjų laida) anketa.

Iš 5 pirmųjų pretendentų į Antano Baranausko vidurinės mokyklos Garbės galeriją irgi pristatoma tik viena buvusi šios mokyklos auklėtinė - Vilniaus universiteto kinų kalbos dėstytoja poliglotė Kristina Karvelytė (2000-ųjų laida).

Jau dešimt kandidatų į savo Garbės galeriją numatė Debeikių pagrindinė mokykla. Tačiau jų anketos kol kas galerijoje nepateikiamos, žinios apie asmenis nėra tikslios, nors internete yra duomenų, kad keletas pirmųjų susitikimų čia jau vyko.

Kavarsko ir Troškūnų vidurinės mokyklos, Traupio ir Viešintų pagrindinės mokyklos šiame projekte tik dabar startuoja - jos įregistruotos, bet savo Garbės galerijų dar nepristato.

Lapkričio viduryje visoje Lietuvoje surengtos projekto "Drąsinkime ateitį" regioninės konferencijos suteikė postūmį naujam etapui.

Sekime šio postūmio rezultatus adresu www.drasinkimeateiti.lt .

-TK

 
 
    Atgal...