Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-10-25   Knyga apie neplanuoto kelio atkarpą
 
 

Seimo narė 50-metė Rasa Juknevičienė ketvirtosios savo kadencijos pabaigą paženklino knyga "Politika mano gyvenime nebuvo planuota". 1996-2000 m. R. Juknevičienė buvo išrinkta į Seimą Anykščių-Kupiškio rinkiminėje apygardoje ir nuo to laiko yra politikos viršūnėse: vėliau ji tęsė darbą Seime kaip Lietuvos konservatorių sąrašo atstovė bei Kauno Žaliakalnio rinkėjų atstovė.

 

Politikės knygą anykštėnams pristato žinomas žurnalistas ir publicistas Algimantas Zolubas.

Ypatingo susidomėjimo susilaukė ne taip seniai pasirodžiusi Algirdo Katkaus knyga "Iš aušros į sutemas" (jau išėjo jos antra laida). Daugeliui iki knygos pasirodymo buvo išlikęs tik geras įspūdis apie knygos autorių, kai jis buvo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku.

Knyga ne tik atgaivino prisiminimus apie įžvalgaus politiko, tikro Lietuvos patrioto veiklą Seime, bet skaitytojas sužinojo ir tai, ko nebuvo galima viešinti, ką gero Tėvynei darė ir tebedaro knygos autorius tyliai. Akivaizdu, kad knyga rašyta ne savęs sureikšminimo dėlei, o iš susirūpinimo Lietuvos ateitimi, jos saugumu.

Tikėtina, kad deramo dėmesio susilauks tik ką pasirodžiusi 2000 egz. tiražu, Audronės Škiudaitės redaguota, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narės Rasos Juknevičienės knyga "Politika mano gyvenime nebuvo planuota".

Nors knyga nėra "liesa" (160 psl.), tačiau joje tėra atspindėti tik pastarųjų kelerių metų Seimo narės veiklos fragmentai, tik turiningo politikės kelio atkarpa, įdėtas tik žiupsnelis medžiagos iš jos prisiminimų, radijo ir televizijos laidų, iš laikraščių. Dėl R. Juknevičienės darbo specifikos, ne viskas ir gali būti viešinama; su saugumu ir gynyba susijusi veikla vykdoma tyliai. Žavi tai, kad tarp gausių darbų, įvairių pareigų Seimo narė rado laiko ir turėjo galių užrašyti tai, kas labiau ne jai, o visuomenei, valstybei reikalinga.

Sakoma, kad žmogus savo gyvenimą planuoja, o Dievulis tą planą koreguoja. Rasa planavo rūpintis konkrečių žmonių sveikata. Tačiau planas buvo koreguotas: Tėvynė pašaukė rūpintis visos lietuvių tautos ir jos valstybės sveikata, saugumu.

Po Hipokrato priesaikos, priėmusi priesaiką Tėvynei, R. Juknevičienė pastarosios laikosi šventai, ką liudija jos žodžių ir darbų vienovė. Nelengva, labai nelengva rūpintis valstybės saugumu išorinių ir vidinių grėsmių akivaizdoje, kai dėl politinės valios raiškos reikia susiremti net su "savais", partinių mokyklų kalvėse pakaustytais seimūnais ar papirktais žiniasklaidos klastūnais.

Politinis išprusimas, pašaukimo suvokimas, aukšta vidinė kultūra, savitvarda provokacijų akivaizdoje Seimo narę daro nepažeidžiama, neįveikiama. Todėl per dalyvavimą susitikimuose su rinkėjais, radijo ir televizijos laidose, per jos veiklą žmonės ne tik gerai pažino, bet ir pamilo Rasą.

Netenka abejoti, žmonės su džiaugsmu pasitiks jos knygą.

 
 
    Atgal...