Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-11-13   Kultūros premija – už teatro tradicijas ir kraštotyros veiklą
 
 

Anykščių rajono visuomeninė kultūros taryba šių metų Teresės Mikeliūnaitės Anykščių kultūros premiją siūlo įteikti dviems laureatams – kultūros organizatorei Jolantai Pupkienei ir muziejininkui bei kraštotyrininkui Raimondui Guobiui.

Troškūnų kultūros namų vadovė J. Pupkienė yra ryškiausia Anykščių krašte moderniojo teatro meno tradicijų kūrėja. Ji žinoma kaip kelių tęstinių renginių Troškūnuose: "Šviesos ratas", "Troškimai", "Folk-virus", "Romai kelyje" –  sumanytoja ir organizatorė, už išskirtinę kultūrinę veiklą sulaukusi pripažinimo ir visoje šalyje.

Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejaus darbuotojas R. Guobis jau du dešimtmečius garsėja aktyvia kraštotyrine veikla – XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios Anykščių krašto istorinio ir kultūrinio paveldo tyrinėjimais bei leidybine veikla – jo ruošiamu ir leidžiamu "Spingsulės" knygynėliu, artėjančiu prie 30 kraštotyrinių leidinių.

Aštuntą kartą išrinkti T. Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatai, šioms kandidatūroms pritarus Anykščių rajono tarybai, bus apdovanoti metams baigiantis, jie pasidalys ir savivaldybės skirtą 5 tūkst. litų premijos fondą.

-anykstenai

 
 
    Atgal...