Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-11-20   Naujajame Seime dirba keturi anykštėnai
 
 

Lapkričio 17-ąją darbą naujajame Lietuvos Respublikos Seime pradėjo keturi anykštėnai. Du iš jų buvo išrinkti vienmandatėse apygardose, dar du į Seimą pateko kaip partijų sąrašų atstovai. Pirminiais duomenimis, trys iš keturių anykštėnų priklausys Seimo opozicijai.

Anykščių-Kupiškio rinkimų apygardai Seime atstovaus Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos narys agronomas Antanas Baura, o Jonavos rinkimų apygardai – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas inžinierius Rimantas Sinkevičius.

Partijos "Tvarka ir teisingumas" sąraše iš 13-osios į 11-ąją vietą pakilo ir į Seimą yra išrinktas fizikas Vytautas Galvonas.

Valdančiojoje daugumoje dirbs tik Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo atstovas geologas Jonas Šimėnas. Nors reitinguojant jis smuktelėjo iš 17-osios į 23-ąją sąrašo poziciją, bet ir šios vietos užteko užimti Seimo nario vietą. Jau pirmosiomis Seimo darbo dienomis J. Šimėnas buvo išrinktas Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku.

Dar keli anykštėnai liko laukti atsilaisvinusių Seimo nario mandatų partijų sąrašuose, tačiau iki šio tikslo jie dar labai toli. Arčiausiai sąrašo viršūnės liko Darbo partijos atstovas Ričardas Sargūnas, smuktelėjęs iš 30-osios į 31-ąją vietą. Tautos prisikėlimo partijos sąraše iš 37-osios į 61-ąją vietą nusileido socialinių mokslų, ekonomikos daktarė Angelė Danutė Čepėnaitė, o Liberalų ir centro sąjungos sąraše po reitingavimo iš 53-osios į 67-ąją vietą pasislinkęs liko Alvydas Gervinskas.

Dar du potencialūs Seimo nariai liko ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše: iš 86-osios į 87-ąją vietą nusileidęs Sigutis Obelevičius ir iš 55-osios į 97-ąją smukęs Albertas Šimėnas.

Toliausiai partijos sąraše rinkėjai paliko Lietuvos socialdemokratų partijos atstovą Donatą Krikštaponį – jis iš 94-osios vietos nusileido į 124-ąją.

-anykstenai

 
 
    Atgal...