Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-12-07   "Šviesotamsa" dovanojo anykštėnams "po žvakelę širdin"
 
 

Tik kartą per metus, o tai ir rečiau, Pasaulio anykštėnų bendrija kartu su partneriais pakviečia atsiverti – atskleisti savo pomėgius, sugebėjimus ar malonius įpročius kitiems Anykščių bendruomenės nariams. Šios žiemos atsivėrimai, įgiję naują "Šviesotamsos" vardą, išsiliejo gruodžio 6-ąją menų upe per Anykščių kultūros centrą.

Šiame renginyje atsivėrė ir buvo pripažinta "tikra anykštėne" Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Aušra Cicėnaitė-Uždavinienė (sopranas).

A. Cicėnaitę (kairėje) sveikina Anykščių kultūros centro direktorė D. Petrokaitė, Anykščių vicemeras D. Krikštaponis ir Pasaulio anykštėnų bendrijos atsakingasis sekretorius R. Vanagas.

Nors ji gimusi ir augusi Vilniuje, bet dainininkės giminės šaknys giliai įaugusios į Anykščių kraštą – ir tik pokario metais jos tėvai iš Voversių kaimo, esančio netoli Skiemonių, buvo ištremti ir kelis dešimtmečius negalėjo ten grįžti. Tačiau paskui būsimosios dainininkės "vaikystės ir panystės vasaros", kaip pati sakė, prabėgo būtent Skiemonių apylinkėse.

Populiarių vokiečių kompozitorių dainų ir įvairių autorių operečių arijų programą A. Cicėnaitei padėjo atlikti pianistas Justas Dvarionas, scenos partneris solistas Raimondas Baranauskas ir aktorius Jonas Braškys. 

Aktorius J. Braškys

"Linkiu ramybės juodą gruodžio naktį...", – aptikęs prieš 15 metų parašytą savo posmą, jį prisiminė ir lyg šiai dienai skirtą dedikaciją skaitė rašytojas Rimantas Vanagas, linkėdamas kiekvienam užsidegti po žvakelę ir ją savo širdin įsidėti.

Jis atvedė anykštėnus į kitą menų upės krantą, kuriame daugiausia susirinko dailininkų.

Anykštėną J. Juknių sudomino D. Pyragaitės keramika, kitiems akį traukė tapybos darbai

Anykščių kultūros centro posėdžių salėje savo "ginklo draugus" subūrė Pasmoduose gyvenantis ir kuriantis dailininkas, Anykščių meno galerijos "Kampas" steigėjas ir savininkas Valdas Pelegrimas.

V. Pelegrimas (centre) su draugais

Čia buvo eksponuojami ir jo bei jo sūnaus Luko, baigusio dailės studijas, medžio drožiniai, taip pat Kališkose gyvenančios ir kuriančios Dangiros Pyragaitės puošnioji keramika, Kauno taikomosios dailės mokyklos dėstytojos keramikės Almos Šmitaitės baltojo molio dirbiniai, jos mokinės Lolitos Abukavičiūtės linksmieji moliniai avinėliai.

A. Šmitaitės baltojo molio keramika 

L. Abukavičiūtės moliniai avinėliai

Dailės darbų ekspoziciją apžiūrėjęs aktorius J. Braškys ypač susižavėjo L. Pelegrimo sukurtomis kopėčiomis, kurių viršuje jis tarsi pamatė save vaikystėje – lygiai taip mėgdavo sėdėti ir svajoti.

Savo naujausius paveikslus menų upės pakrantėje eksponavo Anykščių kūrybos ir dailės mokykloje dirbantys menininkai Rita Juodelienė, Jūratė Vingrienė, Tomas Jurkėnas ir Arūnas Vilkončius.

Anykštėnams atsivėrė (iš kairės): Rūta Pelegrimienė, Alma Šmitaitė, Rita Juodelienė, Arūnas Vilkončius ir Jūratė Vingrienė

Tarp vaizduojamosios dailės kūrinių įsipynė ir originalus jaunųjų anykštėnų duetas – Eglė Bulotaitė (vokalas) ir Kristis Vaškys (klasikinė gitara) bei Troškūnų teatro studijos "Mes" atstovės Simonos Zimnickaitės skaitomos Arvydo Ambraso (1947-1970) eilės.

Anykštėnų duetas E. Bulotaitė ir K. Vaškys

Mažiausius menų upėje labiausiai domino D. Pyragaitės dailioji keramika

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos 

 
 
    Atgal...