Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-12-17   Šventinė dovana gimtinei – talentų puokštė
 
 

Trejus metus brandinta idėja – taip Vilniaus anykštėnas Virgaudas Lisauskas pavadino savo dovaną gimtinei, kurią kaip neįprastą staigmeną pateikė artėjant didžiausioms metų šventėms – Kalėdoms.

Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos salėje šiuo metu eksponuojama jo reportažinių portretų paroda "Iš susitikimų su rašytojais". Šalia – jo dukters, Vilniaus Dailės akademijos trečiakursės Kamilės Lisauskaitės kūryba – rankų darbo knygos "Gelgaudžių šeimos likimai" apipavidalinimo fragmentai.

Virgaudas Lisauskas

Kamilė Lisauskaitė

Gruodžio 16-ąją šalia fotografijų ir knygų grafikos ekspozicijos dar surengta ir kūrybinė popietė, kurioje skambėjo žinomo aukštaičių bardo Algirdo Svidinsko dainos ir aktoriaus Ferdinando Jakšio skaitomi tekstai, nuoširdūs asmeniniai prisiminimai.

Algirdas Svidinskas

Ferdinandas Jakšys

Vilniečio verslininko, bendrovės "Įvaizdžio pasaulis" direktoriaus V. Lisausko sumanymas dovanoti Anykščiams tokią talentų puokštę, atrodo, buvo netikėtas net ir bibliotekininkams.

Tokių atvejų, kai patys iniciatoriai be jokio atlygio siūlytų plačią ir vertingą kamerinio kultūros renginio programą, prašydami tik suburti žiūrovus, kuriems tai būtų įdomu, sunku net prisiminti. O tos popietės svečių ketveriukė, kaip sakė bibliotekos direktorius Romas Kutka, prašė tik vieno: "Nespauskit mūsų į jokius rėmus".

Laisvas, ekspromtais pagrįstas, švelniomis tarpusavio provokacijomis nuspalvintas bendravimas, išsitęsęs bene dukart ilgiau, nei buvo ketinta, tą gruodžio popietę Anykščiuose sukūrė perspektyvios kultūros krypties precedentą.

O ką, jei V. Lisausko pavyzdžiu ateityje pasektų ir daugiau anykštėnų, kuriems, šiuo metu gyvenantiems atokiau nuo gimtųjų vietų, malonu, kad gimtinėje žinoma, ką jie veikia ar sugeba? O ką, jei kartu su jais atvažiuotų į susitikimą su Anykščių bendruomenės nariais ir tie žinomi, talentingi žmonės, su kuriais mūsų kraštiečiams tenka artimiau bendrauti, todėl tiesiog nėra sunku pasikviesti drauge į svečius?

Akivaizdu, kad tai, kas gimsta ne iš pareigos, o iš malonumo, ir susitikimo dalyviams palieka šiltesnę žymę atmintyje.

Tautvydas Kontrimavičius

 
 
    Atgal...