Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2006-12-02   Gimtojo miesto gyvenimą anykštėnas stebi su televizijos kamera
 
 

Gruodžio 2-ąją savo kraštiečius anykštėnus į kino vakarą Anykščiuose pakvietęs LNK televizijos žinių operatorius 33 metų Aidas Gurskus parodė tai, ką gali filmavimo kamera profesionalų rankose.

Anykštėno suburti visų didžiųjų Lietuvos televizijų operatoriai vasarojo Andrioniškyje, kur Aidas turi savo vasaros sodybą, ir ten įkūrė savo klubą. Savo pirmosios kūrybinės stovyklos darbus į viešumą jie ištraukė ten, kur jie ir buvo filmuojami, - būtent Anykščiuose.

Kino vakare buvo demonstruojami penki šalies televizininkų darbai: "Miestelis Griežos ir Šventosios santakoje" (apie Andrioniškį ir jo gyventojus), "Anykštėnų mintys" (interviu ekspromtai su gatvėse sutiktais žmonėmis), "...kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę..." (vaidybinis siužetas apie iškylą gamtai niokoti), "79 metrai į dangų" (gamtos garsais praturtintas Anykščių bažnyčios pristatymas) ir "Vyno kelias" (šeimyninė vyno degustacija su šaržuota kelione nuo užstalės į tualetą).

Šalia kolegų darbų Aidas Gurskus plačiai atvėrė ir savo archyvą, kuriame per praėjusius metus susikaupė įdomių vaizdo klipų iš Anykščiuose filmuotos medžiagos.

Vakaro žiūrovų plojimų pradžiugintas Aidas prasitarė, kad tai, kas matoma ekrane, - tik iš dalies jo kūryba. Vyro filmuotą medžiagą jau metus į vaizdo klipus namuose montuoja Aido žmona, anykštėnė Indrė Rimavičiūtė-Gurskienė.

Tarp pirmųjų šios šeimos sukurtų kino darbų buvo ir Anykščių švenčių akimirkų, ir Seimo nario Vytauto Galvono portretinis vaizdo rinkinys, ir "anykštėnų šokiai", sukurti iš meistriškai parinktų ir pakartotų kadrų.

Viename Aido vaizdo klipe kartu su "Baltosios pavanos" istorinių šokių studijos šokėjais nusifilmavo net "Anykščių vyno" generalinis direktorius Marius Gudauskas, apsivilkęs šarvais ir suvaidinęs viduramžių karžygį. Save ekrane pamatęs aktorius mėgėjas prisipažino, kad vaidinti buvo sunku - karšta ir uodai puolė.

Puošniu kino vakaro vainiku tapo lyriškas vaikiškos draugystės siužetas, kuriame pirmąjį pagrindinį vaidmenį jau atliko ir filmo autoriaus sūnus Joris.

Indrė ir Aidas Gurskai su sūneliu Joriu

-TK

 
 
    Atgal...