Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-02-03   Anykščiuose užaugusiai disidentei – Laisvės premija
 
 

Ketvirtoji Laisvės premija, kurią įsteigė JAV lietuviai, šiemet bus įteikta kovotojai už žmogaus laisvę ir jo teises Nijolei Sadūnaitei. Anykščiuose užaugusi ir čia savo gyvenimo kelią pasirinkusi disidentė kaip šios premijos laureatė buvo paskelbta Čikagos priemiestyje Lemonte esančiame Pasaulio lietuvių centre, kur sausio pabaigoje vyko Politinių studijų savaitgalis.

N. Sadūnaitė dėl sveikatos negalėjo nuvykti į Čikagą ir atsiimti premijos, todėl ji laureatei bus perduota vėliau.

Pirmąja Laisvės premija prieš trejus metus buvo apdovanota Sausio 13-ąją prie Vilniaus televizijos bokšto Lietuvos Nepriklausomybę gynusi ir nuo sovietų tankų žuvusi Loreta Asanavičiūtė, premija įteikta jos mamai Stasei Asanavičienei. 2007 m. Laisvės premija buvo skirta už tarnybą bei darbą Tėvynės labui Baltarusijoje žuvusiam Valstybės saugumo departamento pulkininkui, diplomatui Vytautui Pociūnui, premija įteikta šeimai.

Pernai buvo apdovanoti du laureatai: JAV lietuvių bendruomenės Niujorko apygardos pirmininkė Ramutė Žukaitė – už aktyvią veiklą bei vadovavimą Niujorko lietuvių kovai dėl vienintelės Manhatano lietuvių bažnyčios išsaugojimo bei dienraščio "Lietuvos žinios" vyriausiasis redaktorius Valdas Vasiliauskas – už aktualius politinius rašinius.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...