Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-03-03   Vasario nakties šviesuliai
 
 

Paskutinį vasario savaitgalį Anykščiuose prabylama eilėmis. Savomis ar kitų mylimų kūrėjų – nesvarbu, bet ši tradicija prie simbolinės ugnelės susiburti su vis platesniu draugų būriu jau tapo brangiausia Anykščių literatų klubui "Marčiupys".

Šiemet tradicinio eilių vakaro šeimininkais tapo bajoras Nykštys, kurį atgaivino klubo lyderis Algirdas Ražinskas, ir jo jaunėlio sūnaus Putino žmona žmona Ona Nykštienė, kurios vaidmuo itin tiko Danutei Gečytei, apdalijusiai vakaro svečius laimingais akmenėliais iš Variaus vagos.

Bajoras Nykštys (Algirdas Ražinskas) ir Ona Nykštienė (Danutė Gečytė)

"Kol ieškosime atsakymo, kas gi švyti vasario nakties danguje, tol ir rinksimės", – žadėjo Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, siūlydamas neskubėti tą atsakymą rasti, o "Marčiupio" klubo koordinatorė Rita Tulušienė įžiebė simbolinę eilių vakaro ugnį – kaip gi be jos?

Rita Tulušienė ir Romas Kutka

Romantišką renginio dvasią fortepijono ir smuiko muzikos garsais palaikė santūriausias vakaro svečias Tomas Strimaitis.

Tomas Strimaitis

Į savo būrį ieškoti vasario nakties šviesulių Anykščių literatai kasmet pakviečia vis daugiau draugų. Šiemet Anykščių koplyčioje viešėjo ir savo kūrybą skaitė ar dainavo kūrėjai iš Rokiškio ir Ukmergės, Jonavos ir Pakruojo bei Rozalimo (Pakruojo r.), o vikaras Justas Jasėnas į anykštėnų būrį atskubėjo tiesiai iš Zarasų bažnyčios.

Justas Jasėnas

Patys "Marčiupio" literatai šiemet atsiskleidė ryškia minorine gaida – buvo akivaizdu, kad jų kūryboje optimistinei dvasiai šiuo metu nėra vietos.

Prisiminimus apie tėvus (Diana Šermukšnienė, Eugenija Pilinkienė), gyvenimo rudens dienas ir naktis (Alfredas Klimašauskas, Genovaitė Ražanienė, Rita Skorochodovaitė) kiek išblaškė tik nuotaikinga Zitos Butkutės žiemos lyrika. 

Diana Šermukšnienė

Eugenija Pilinkienė

Alfredas Klimašauskas

Genovaitė Ražanienė

Zita Butkutė 

Jaunosios literatės Roberta Tylaitė, Ernesta Gudavičiūtė ir Megė Rukšaitė

Vasario nakties poezija kasmet vis labiau tampa "dainuojamąja". Šįkart buvo proga palyginti skirtingą bardų Vidmanto Plėtos, Kazimiero Jakučio ir kitų atlikimo stilių ir nuotaiką.

Vidmantas Plėta su Aušra Motekaitiene

Kazimieras Jakutis

Bardas iš Rokiškio Algirdas Paliūnis šmaikštavo su R. Tulušiene

Vyno taurė - už pomėgio draugus

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...