Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-03-17   Iškiliausiais Lietuvos istorijoje nominuoti ir anykštėnai
 
 

Naujienų portalas www.delfi.lt pakvietė rinkti ir siūlyti iškiliausias Lietuvos tūkstantmečio asmenybes, vienijusias Lietuvą. Šimto asmenų vardai ir pavardės bus iškaltos Tado Gutausko kuriamoje skulptūroje "Vienybės medis", kuri bus pastatyta Vilniaus Vingio parke šią vasarą.

Lietuvos Mokslų akademija atrinko ir pasiūlė balsavimui 144 asmenybes, tarp jų – ir Lietuvos didieji kunigaikščiai, ir vėlesnių laikų mokslo, politikos bei kultūros veikėjai, ir ryškiausios XX amžiaus asmenybės.

Šiame mokslininkų sąraše – tik keturi anykštėnai, visi reprezentuojantys Anykščius kaip literatūros kraštą: Jonas BILIŪNAS – rašytojas, visuomenės veikėjas, Konstantinas SIRVYDAS – lietuviškos raštijos kūrėjas, leksikografas, VAIŽGANTAS – vienas žymiausių XX a. pradžios lietuvių rašytojų, visuomenės veikėjas, ir Antanas VIENUOLIS-ŽUKAUSKAS – vienas žymiausių lietuvių rašytojų, visuomenės veikėjas. Daugiau šansų patekti į šimtuką iš jų kol kas turi Vaižgantas ir Vienuolis, už kurių kandidatūras aktyviau balsuojama.

Į sąrašą kažkodėl nepateko tradiciškai labiausiai Anykščius išgarsinusiu anykštėnu laikomas poetas ir vyskupas Antanas Baranauskas, nėra jame ir žymiausio iš Anykščių krašto kilusio politiko Stepono Kairio, muziko Juozo Karoso ar dvasininko vyskupo Teofiliaus Matulionio. Aptikę tokias spragas balsavimui pasiūlytame sąraše, visuomenės atstovai gali siūlyti ir papildomus kandidatus.

Susumavus mokslininkų ir visuomenės balsus, skulptūra su 100 asmenų vardais ir pavardėmis bus atidengta liepos 6 dieną Pasaulio lietuvių dainų šventės proga.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...