Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-04-09   Anykščių bažnyčia pripažinta kultūros vertybe
 
 

Balandžio 7 dieną Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos sprendimu į Kultūros vertybių registrą buvo įrašytas Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios statinių kompleksas. Kompleksui suteiktas regioninis reikšmingumo lygmuo.

Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios kompleksas suformuotas iš bažnyčios, sandėlio, šventoriaus tvoros su vartais ir Kryžiaus kelio koplytėlėmis. Visos komplekso dalys statytos XIX a. pab. – XX a. pr. laikotarpiu.

Istorizmo su vyraujančia neogotikine architektūros stilistika bažnyčia pastatyta 1899-1909 m. pagal architekto Nikolajaus Andrejevo projektą. Tai – aukščiausia Lietuvoje bažnyčia. Bažnyčia yra stačiakampio plano, trinavė, dvibokštė, su presbiterija ir abside.

Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje gausu meno kūrinių – vitražas "Šv. Matas", vyskupo Antano Baranausko bei vienuolio jėzuito ir švietėjo Konstantino Sirvydo biustai ir kt. Bažnyčią 1914 m. konsekravo vyskupas Pranciškus Karevičius. Per pirmąjį pasaulinį karą ji buvo apgriauta, rekonstruota 1928 m.

Bažnyčios šventoriaus tvora yra akmens mūro, joje įrengtos Kryžiaus kelio stočių koplytėlės.

-anykstenai.lt, Vytauto Bernatavičiaus nuotrauka

 
 
    Atgal...