Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-04-24   Tarp Lietuvos tūkstantmečio šviesuolių – trys Anykščių krašto rašytojai
 
 

Liepos 6 dieną Vilniuje, Vingio parke, bus atidengtas paminklas Lietuvos tūkstantmečiui. 8 metrų aukščio granito verpstėje skulptorius Tadas Gutauskas dabar kala 100 iškiliausių Lietuvos asmenų vardus. Tarp jų bus trys žymiausi Anykščių krašto rašytojai: Antanas Baranauskas, Jonas Biliūnas ir Juozas Tumas-Vaižgantas.

Lietuvos Mokslų akademija buvo išrinkusi 150 asmenų ir pasiūliusi visuomenei spręsti, kas labiau vertas patekti į garbingiausią šimtuką. Tarp pasiūlytųjų iš pradžių nebuvo A. Baranausko, tačiau ši kandidatūra, iš pradžių tik per klaidą iškritusi iš akademikų sudaryto sąrašo, jau apklausai prasidėjus, jame buvo įterpta.

Atrankos barjero į pirmąjį šimtuką nepavyko peržengti dviems kandidatams, kilusiems iš Anykščių krašto.

Populiarumu nusileido vienuolis jėzuitas ir pirmojo lietuvių kalbos žodyno sudarytojas Konstantinas Sirvydas bei rašytojas ir pirmojo Lietuvoje memorialinio literatūrinio muziejaus kūrėjas Antanas Žukauskas-Vienuolis. Jie buvo nominuoti Mokslų akademijos pagrindiniame šimtuke, bet po visuomenės apklausos liko už jo ribų.

Tarp Lietuvos tūkstantmečio šviesuolių bus įrašytas ir vaikystėje Anykščių rajone augęs būsimasis pasaulinio garso kalbininkas, semiotikos mokslo kūrėjas Algirdas Julius Greimas.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...