Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-05-06   Prof. Antanas Tyla – Vytauto Didžiojo universiteto Garbės profesorius
 
 

Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas, prof. habil. dr. Antanas Tyla tapo Vytauto Didžiojo universiteto Garbės profesoriumi. Tarp kiek daugiau nei 60 asmenų, kurių mokslinė ir pedagoginė veikla Vytauto Didžiojo universitete nuo 1922 m. iki šiol sulaukė tokio aukšto įvertinimo, jis yra antrasis anykštėnas.

Iškilminga apdovanojimo ceremonija buvo surengta balandžio 30 dieną Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kur vyko iškilmingas Vytauto Didžiojo universiteto Senato posėdis, minint universiteto atkūrimo 20-metį.

Jo metu Garbės daktaro ir Garbės profesoriaus regalijos buvo įteiktos keturiems iškiliems mokslininkams ir visuomenės veikėjams – Lenkijos laikraščio "Gazeta Wyborcza" vyriausiajam redaktoriui Adam Michnik, doc. dr. Antanui Kulakauskui, prof. Waldemar Rezmer bei prof. habil. dr. Antanui Tylai. Į renginį buvo pakviesti šio universiteto Atkūrimo tarybos ir Atkuriamojo senato nariai, Lietuvos Respublikos Prezidentas, ministrai, įvairių šalių ambasadoriai, bažnyčios hierarchai, universiteto bendruomenė bei kiti garbūs svečiai.

Taip, kaip žymus istorikas A. Tyla, iki šiol Vytauto Didžiojo universitete buvo įvertintas tik kanauninkas ir rašytojas Juozas Tumas-Vaižgantas, kuris 1929 m. tapo šio universiteto Garbės daktaru. 

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...