Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-07-09   "Žinių meistrė" – Troškūnų bibliotekininkė
 
 

Kultūros ministerijoje apdovanoti Lietuvos viešųjų bibliotekų darbuotojų konkurso "Žinių meistras" nugalėtojai. Įdomiausia ir inovatyviausia konkurso dalyve buvo pripažinta Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Troškūnų filialo vyriausioji bibliotekininkė Aurelija Deveikienė, parengusi ištisą straipsnių apie Troškūnus ciklą.

Konkursas "Žinių meistras" truko tris mėnesius. Siekdami būti pripažinti geriausiais, bibliotekininkai ir jų suburtos lankytojų komandos internetinei krašto enciklopedijai "Graži tu mano" ( www.grazitumano.lt ) ruošė ir publikavo straipsnius, atskleidžiančius įvairių Lietuvos kampelių grožį ir išskirtinumą.

Renkant konkurso nugalėtojus buvo atsižvelgiama ne tik į jų parengtų tekstų originalumą ir įdomumą, bet ir vertinama, kaip sumaniai autoriai pasinaudojo interneto teikiamomis galimybėmis. "Žinių meistro" titulas nugalėtojai A. Deveikienei atiteko už straipsnį "Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno ansamblis".

"Dalyvavimas konkurse suteikė puikią progą paskelbti sukauptą kraštotyrinę medžiagą, pristatyti visuomenei, ką gražaus turime, o tuo pačiu – ir naujas būdas išbandyti save. Tikiuosi, kad ši enciklopedija gyvuos toliau ir ją plėtos tiek bibliotekininkai, tiek visuomenė", – teigia konkurso nugalėtoja A. Deveikienė.

Konkursas "Žinių meistras" surengtas bendradarbiaujant su Lietuvos bibliotekininkų draugija. Konkurso tikslas – paskatinti bibliotekų darbuotojus labiau gilintis į interneto teikiamas galimybes, telkti bibliotekos lankytojų bendruomenes, jas sudominti informacinėmis technologijomis ir galimybėmis jas panaudoti kasdieniame gyvenime. Pasak renginyje dalyvavusio kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio, pripažinimo nusipelnė visi konkurso dalyviai, kurių buvo arti dviejų šimtų.

"Džiugu, jog net ir šiais įtemptais laikais viešųjų bibliotekų specialistai nepriekaištingai vykdo savo misiją – padėti visuomenei naudotis informaciniais ištekliais. Aktyviai dalyvaudami konkurse, puikiai išnaudodami informacinių technologijų galimybes, bibliotekininkai demonstruoja, jog yra ne tik visuomenės pažangos dalis, bet ir šios pažangos variklis", – sako ministras.

Konkurso organizatoriaus, projekto "Bibliotekos pažangai" vadovo Kęstučio Juškevičiaus teigimu, "Žinių meistras" leido pasiekti užsibrėžtų tikslų – paskatino bibliotekų darbuotojus ir jų lankytojus geriau pažinti internetą ir patiems kurti jo turinį. Dar kartą įsitikinome, kad Lietuvos viešosiose bibliotekose dirba išties kvalifikuoti ir darbui atsidavę specialistai", – pažymi K. Juškevičius.

Krašto enciklopedijai "Graži tu mano" buvo parengta ir konkurse "Žinių meistras" dalyvavo arti 700 straipsnių, kuriuose pristatoma Lietuvos, jos gyventojų ir regionų, miestų ir miestelių istorija ir nūdiena, tradicijos ir kultūra, paveldas ir įžymybės. Krašto enciklopedijai parengtų straipsnių temos išties įvairios – nuo pasakojimų apie naktigonės papročius ir tarpukariu vykusius grožio konkursus, iki juros periodo parko Papilėje ir išsamių tekstų, leidžiančių susiplanuoti atostogas Troškūnuose.

Konkurso dalyviai varžėsi dėl 12 nominacijų. 5 nugalėtojus balsuodami išrinko interneto skaitytojai, o likusius – vertinimo komisija. Ją sudarė rašytojas ir publicistas Algimantas Čekuolis, "FranklinCovey" konsultantas Rytis Juozapavičius, žurnalo "Žemaičių žemė" redaktorė Danutė Mukienė, poetė Dalia Teišerskytė, hum. mokslų daktaras, Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Giedrius Viliūnas, šalies bibliotekininkų bendruomenės atstovai. Konkurso nugalėtojai apdovanoti rėmėjų, bendrovių TEO, "Tiketa" ir "Pigu.lt" įsteigtais prizais, o visiems likusiems konkurso dalyviams bus įteikti paskatinamieji prizai.

Konkursui pasibaigus, krašto enciklopedija "Graži tu mano" gyvuos toliau. Naudotis enciklopedijos lobynais ir toliau ją turtinti savo straipsniais galės kiekvienas internetu besinaudojantis gyventojas.

Iki 2011 m. truksiantį projektą "Bibliotekos pažangai" Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir šalies viešosiomis bibliotekomis. Projektą drauge finansuoja Billo ir Melindos Gatesų fondas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir savivaldybės bei bendrovė "Microsoft", padovanojusi naujausios programinės įrangos. Projekte dalyvauja daugiau kaip 1 200 viešųjų bibliotekų.

-bibliotekospazangai.lt, anykstenai.lt

 
 
    Atgal...