Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-07-16   Šimtametis Antano Vienuolio kūrinys rado kelią į muzikos pasaulį
 
 

Rugpjūčio 1 dieną Klaipėdoje prasidės XII operos ir simfoninės muzikos festivalis "Muzikinis pajūris", kurį atidarys kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus miuziklo "Veronika", sukurto Antano Vienuolio apsakymo "Paskenduolė" motyvais, premjera.

Miuziklo autorius kompozitorius G. Kuprevičius, pristatydamas naujausią savo kūrinį, sakė, kad įgyvendinti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pasiūlymą ir atgaivinti kone šimtmečio senumo "Paskenduolės" istoriją jam nebuvo lengva.

Jis neslėpė, kad susipažinęs su miuziklo medžiaga pirmiausia suabejojo jos aktualumu. Tačiau besigilindamas pastebėjo, kad per šimtą metų nelabai daug kas mūsų gyvenime ir pasikeitė.

"Gal pasikeitė apranga, gal technologijos, bet Lietuvoj dar labai daug liko prietarų, kaltinimų, mažai savikritikos. Gal todėl ir atsirado dedikacija nepasikeitusiai dabarčiai, nes emigracija, bažnyčia, skaistumas, išdavystės liko", – sakė miuziklo kompozitorius G. Kuprevičius.

Todėl pirmajame partitūros puslapyje savo ranka jis ir užrašė: "Antano Vienuolio apsakymo šimtmečiui ir nepakitusiai dabarčiai".

Dviejų veiksmų miuziklo libretą A. Vienuolio apsakymo motyvais parašė Birutė Mar. Labiausiai intriguojantis netradicinis sprendimas – sukurtas kitoks finalas nei buvo apsakymo originale.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...