Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2006-12-21   Šventiniai sveikinimai anykštėnams - su viltimi tapti laimingesniais
 
 

"Tai turbūt pats keisčiausias šventinis pasveikinimas... Bet kiek gi žmonės gali viens kitą sveikinti, sveikinti ir sveikinti, jei niekas Lietuvoje po to nesikeičia?

Tad gal šis pasveikinimas padės mūsų aplinkai būti sveikesnei?

Aš Jus sveikinu, primindamas aštuonis būdus, kaip tapti laimingesniais", - rašo Pasaulio anykštėnų bendrijai Aivaras iš www.lietuvos.net .

1. Rink palaiminimus.

Sukurk „Padėkos knygą“, į kurią įrašyk 3-5 dalykus, už kurios esi dėkingas. Nuo eilinio (gėlės ant palangės) iki neeilinio  (pirmi tavo vaiko žingsniai) palaiminimo. Knygą pildyk kartą per savaitę, sakykime, sekmadienio naktį. Nepamiršk įrašyti naujų palaiminimų.

2. Mokykis būti geras.

Mokykis daryti atsitiktinio gerumo darbus (užleisk eilę į parduotuvėje skubančiai mamai arba senutei) ir nuolatinio gerumo darbus (paruošk sekmadienio pietus senai kaimynei ar kaimynui ir pakviesk į svečius, aplankyk sergantį pažįstamą ar draugą). Būdamas geras kitiems, pažįstamiems ar ne, tu sukeli gėrio ir šilumos bangą aplink save.

Toks elgesys padeda jaustis arba būti kilniaširdžiu bei veikliu, o sunkiomis akimirkomis nebūsi vienišas ar prislėgtas vargų. Aplinkinių žmonių šypsenos ir palaiminimai bus skirti tau
– aplinka keisis, ji bus laimingesnė.

3. Mėgaukis gyvenimo akimirkomis.

Atkreipk dėmesį į gyvenimo akimirkos malonumą ir stebuklą. Džiaukis prinokusios braškės saldumu, saulutės šiluma, gaiviu oru, jūra, šypsena draugo ar draugės veide. Įamžink nufotografuodamas malonią akimirką. Sunkiais gyvenimo laikotarpiais tai padės jaustis laimingesniam.

4. Padėkok patarėjui, mokytojui.

Jei žmogus sunkiu gyvenimo tarpsniu tau patarė, palaikė ar kitaip padėjo, nebūk nerangus padėkoti, paskubėk išreikšti tą padėką apčiuopiamai ir pagal galimybę asmeniškai.

5. Mokykis atleisti.

Išliek savo apmaudą arba pyktį, parašydamas atleidimo laišką jus įžeidusiam ar suklaidinusiam žmogui. Įtampa laukiant, siekiant atpildo ir keršto akimirkos bei nemokėjimas atleisti sukausto jūsų asmenybę. 

Atleidimas gi pakelia nuotaiką, blogus prisiminimus ar net sapnus pakeičia į gerus, suteikia ramybės jūsų mintims ir pasitikėjimo savimi.

6. Skirk laiko ir dėmesio savo draugams bei šeimai.

Kur gyveni, kaip gyveni, kiek uždirbi, pareigos ir išsilavinimas, net ir sveikata beveik neturi įtakos tavo gyvenimo laimei. Lemiamas veiksnys yra glaudūs ir stiprūs asmeniniai ryšiai su savo paties šeima ir draugais.

7. Pasirūpink kūnu.

Geras miegas, mankšta (sportas), mąstymo (loginiai) žaidimai, šypsnys ir juokas trumpam pakelia tavo nuotaiką. Jei tai taps nuolatine taisykle, tuomet gyvenimas suteiks kasdienį pasitenkinimą.

8. Atrask būdus, padedančius įveikti gyvenimo sunkumus arba stresą.

Nėra apsaugos nuo gyvenimo vargų, tačiau jiems užgriuvus, mokslininkų patvirtinta, padeda religija. Lygiai taip pat padeda ir pasaulietinis gyvenimas, išreiškiamas aksiomomis „Tai praeis“ arba „Tai, kas nesunaikino manęs, dar labiau užgrūdina ir padaro mane tvirtesnį“.

Tik yra viena sąlyga – turi tuo patikėti.

Su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais Metais!

Aivaras

P.S. Gal tai - viena iš galimybių, padėsiančių mums išlikti kaip tautai ir po 70 metų? Jei kas nors žino daugiau būdų, kaip Lietuvą padaryti sveikesnę, prašau, rašykite į info@lietuvos.org.

Daugiau šventinių sveikinimų, skirtų Pasaulio anykštėnų bendrijai, galima rasti čia...

 
 
    Atgal...