Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-09-21   Septintoji Vaižganto premija įteikta poetui Justinui Marcinkevičiui
 
 

Septintuoju Lietuvos rašytojų ir Žurnalistų sąjungos premijos laureatu tapo poetas Justinas Marcinkevičius, išleidęs knygą "Pažadėtoji žemė: užrašai, pokalbiai, straipsniai, kalbos, 1988-2008". Kartu su premija jam įteiktas ir dailininko Stasio Makaraičio sukurtas medalis – nuo šiol juo bus apdovanojami visi šios premijos laureatai.

Tradicinė premija įteikta tradicinėje vietoje – Svėdasų krašte. Ta proga vyko ir kiti renginiai, skirti pagerbti lietuvių literatūros klasiką, visuomenės veikėją, kanauninką Juozą Tumą-Vaižgantą. Jie prasidėjo Svėdasuose

tituliniais Šv. Mykolo atlaidais, vėliau Vaižgantinės persikėlė į gimtąjį Maleišių kaimą. Ten vyko prisiminimų ir apmąstymų popietė, skirta Vaižganto 140-osioms gimimo metinėms, tradiciniai Vaižganto skaitymai "Ieškokime vaižgantiškų deimančiukų savyje ir šalia savęs...".

Ne vienerius metus Malaišių kaime teikiama tradicinė Vaižganto premija tampa ypatingu šventės akcentu. Jos simbolinė reikšmė – sėkmingas kūrybiškas žurnalisto ir rašytojo profesijos suderinimas.

Šiais metais Svėdasų seniūnija įteikė ir savo įsteigtą Vaižganto mažąją premiją "Už kūrybinius nuopelnus Svėdasų kraštui". Pirmąja jos laureate tapo mokytoja, literatė ir tautodailininkė Irena Guobienė.

J. Tumo-Vaižganto premija buvo įsteigta 2002 metais, minint Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungų 80-metį. Kasmet ji skiriama rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos dermę kūryboje. Pirmuoju Vaižganto premijos laureatu 2002 m. tapo Gintautas Iešmantas, dar po metų ją pelnė Rimantas Vanagas už meninių apybraižų ciklą "Iš vieversių gyvenimo", 2004 m. – Gintarė Adomaitytė, sukūrusi knygą apie palaimintąjį Jurgį Matulaitį "Kelio dulkės, baltos rožės". 2005 m. J. Tumo-Vaižganto premija buvo paskirta žurnalistui ir rašytojui Laimonui Tapinui už knygą "Prarasto laiko nebūna", 2006 m. – žinomai literatūrologei Viktorijai Daujotytei už knygą "Žmogus ir jo kalnas". 2007 metais šios premijos laureatu tapo ir rašytojas Jonas Mikelinskas, parašęs eseistikos ir publicistikos knygą "Kodėl yra taip, kaip yra". Pernai tradicinė J. Tumo-Vaižganto premija buvo įteikta medikei, rašytojai, Lietuvos žurnalistų sąjungos narei Filomenai Taunytei už jos knygą "Kiek sveria siela".

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...