Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-10-13   Svėdasų krašto muziejų praturtino kauniečių žurnalistų knygos
 
 

Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus ir asociacija Vaižgantiečių klubas "Pragiedrulys" kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga pakvietė rašytojus ir žurnalistus dovanoti savo knygas.

Pirmieji savo knygas su autografais šiam muziejui įteikė Vaižganto premijos laureatai Viktorija Daujotytė, Filomena Taunytė, Rimantas Vanagas ir Justinas Marcinkevičius.

Akciją "Vaižganto 140-ojo gimtadienio proga – 140 knygų šio iškilaus šviesuolio muziejui" palaikęs Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyrius į Kunigiškių kaimą išsiuntė 14 šio skyriaus narių išleistų knygų.

Svėdasų krašto žmones turėtų sudominti Juozo Kundroto romanų trilogija "Sakmė apie knygnešį", "Kryžiau, prikalęs mane" bei "Įskelti titnagą", Danutės Marcinkevičienės atsiminimų knyga "Buvo mylimi – teliks neužmiršti", kurioje daug vietos skirta Juozui Tumui-Vaižgantui. Į Aukštaitiją iškeliavo ir žemaičio Vytauto Andrejaičio knygos "Pėdos po saule" ir "Per laiko tolumas", taip pat Laimono Inio "Hamletas baltomis pirštinėmis" ir "Ramybės parko varnas", Vido Beitnaro "Debesys neturi namų", Vladimiro Beresniovo "Linksmoteka", Jono Laurinavičiaus "Neišskrendantys paukščiai", Audronės Jankuvienės publicistika "Žodžiai kaip smėlis", taip pat  prozos almanachas "Kauno jaunieji" ir knyga "Žurnalistai. Apie laiką ir save".

Akcijos "Vaižganto 140-ojo gimtadienio proga – 140 knygų iškilaus šviesuolio muziejui" organizatoriai siūlė knygas dovanoti su autorių autografais. Deja, Vytautas Andrejaitis jau iškeliavo amžinybėn, tačiau kiti autoriai patys apsilankys J. Tumo-Vaižganto muziejuje ir ten ant savo knygų parašys linkėjimus Vaižganto atminimo puoselėtojams.

Šią žinią išplatinusi Lietuvos žurnalistų sąjunga taip pat informuoja, kad kitąmet šios sąjungos Kauno apskrities skyrius ketina surengti išvyką į Anykščių rajoną ir būtinai aplankyti Svėdasus.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...