Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-01-16   Iš Anykščių krašto kilusi žurnalistė į internetą skraidina Kauno meną
 
 

Antrus metus Kauną ir jame kuriančius menininkus garsina 2005-ųjų rudenį žurnalistės ir teatrologės Vidos Savičiūnaitės į interneto erdvę išskraidinta "Kamanė" (www.kamane.lt). Jis jau tapo vieta, kur šiandien telkiasi vertingiausia Kauno kultūros ir meno informacija.

"Kamanės" kūrėja V. Savičiūnaitė – anykštėnė, gimusi ir augusi Anykščių rajone Virsnio kaime, mynusi Akmenos ir Andrioniškio mokyklų slenksčius. Dabar Kaune gyvenanti žurnalistė gretina darbą "Lietuvos ryto" dienraštyje ir "Kamanėje".

Už "Kamanę" jos sumanytoja V. Savičiūnaitė gavo Kauno miesto savivaldybės apdovanojimą – "Stiklinę plunksną".

Pažinti anykštėnės sukurtą ir tvarkomą "Kamanę" padės pluoštas citatų. Jomis "Kamanė" pristato save ir savo struktūrą - kintančias, vis atnaujinamas įvairios informacijos skiltis.


Kamanė – darbštus ir ištvermingas gyvis, kuris gelia tik prispaustas.

Kaumenas – meniškas padaras, kuriam labiausiai patinka braidyti ovacijų jūroje ir  miegoti po Kamanės sparnu.

Menininkai pristato

Informaciją šiam puslapiui pateikia patys meną kuriančių ar meną propaguojančių institucijų vadovai bei asmeniškai – menininkai. Informacija, kuri atitinka www.kamane.lt deklaruojamą profesionalaus meno kūrimo bei sklaidos statusą, yra publikuojama neredaguota, kaip savireklamos produktas iš pirmų lūpų.

Kamanė pristato

Tai – subjektyviausia šio portalo rubrika.

Kaunas kupinas talentingų meno kūrėjų. Kamanė pristato tuos, kurie, jos nuomone, formuoja kūrybingo, šiuolaikiško Kauno meninį veidą.

Kiekvienam profesionaliam menininkui, kuris pasijus Kamanės neįvertintas, plačiai atlapotos durys prisistatyti savireklamai skirtoje rubrikoje Menininkai prisistato. Kyšių nesiūlyti!!!

Aukso fondas

Kiekvienas, kuris čia yra, legaliai turi teisę sirgti didybės manija. Bet sirgti apskritai nepatartina.

Geriau likti sveiku bet kurio lygio laureatu su didele, toli šviečiančia širdimi.

Autoriniai archyvai

Nedegių autorių rankraščiai apie nedegius herojus tikrai nedega. (www.kamane.lt laboratorijos tyrimų išvada).

Gerbiamosios ir gerbiamieji, autorių sąrašas čia tikrai nėra baigtinis. Beje, savo archyvus autoriai paruošia patys, nes tik jie geriausia žino, kurie tekstai yra vertingiausi.

Kamanės leidykla

Kamanės leidyklos turinio pilnatvė priklauso nuo autorių kūrybinės pilnatvės.

Tarp kitko. Rimtai ir juokniekiai

Pasaulis už aukštojo meno akiračio yra nemažiau įdomus, konfliktiškas, paradoksalus, intriguojantis.

Neklausdami meno vardo anei vertės – katinai karstosi tvoromis, o šunys, nepaisydami savo šeimininkų garbingo statuso, sisioja ant medžių bei architektūros šedevrų kampų,

papūgos mokosi mūsų kalbos,

žmonių sėdynės įstringa tarpkontinentinių lėktuvų tualetuose,

savo vyrų išdavysčių suerzintos žmonos nupjauna jiems birbynes,

kontrabandininkai mokosi iš šimtmečių senumo savo protėvių patirties,

be dvasinio stuburo gimę dievoieškos šalininkai pasiklysta tarp dviejų pušų,

normalių tėvų pagimdyti vaikai nenormaliai viešai džiaugiasi sueitimi su savo lyties partneriais,

padorūs žmonės už labai didelius pinigus ieško galimybės tapti nepadoriais politikais,

vos prakutę pinigingi vartotojai meno kultūros vardą (kol kas tik mintyse) pasitinka pistoleto šūviais,

normalūs verslininkai nenormaliai drąsiai remia meno kultūrą ir t t.

Tarp kitko, visų tų įvykių fone Žemė oriai sukasi aplink savo ašį.  Visa, kas vyksta, yra savo vietoje. Pasaulis už meno akiračio irgi skatina pažinimą, analitinį mąstymą ir autoironiją. Ryškiaspalvė gyvenimo įvairovė siūlo nenumirti anksčiau laiko – neišgaruoti verdant vien savo sultyse.

Naujienos

Tai Kauno ir kauniečių svetur meninio gyvenimo veidrodis, kintantis kasdien. Rubrikos turinio visavertiškumas priklauso ne tik nuo Kamanės darbštumo, bet ir nuo Jūsų noro iš anksto pranešti apie savo darbus.

Naujienos nuolat archyvuojamos ir tampa Kauno meninio proceso ir personaliai kiekvieno aktyviai veikiančio menininko gyvenimo metraščiu. Jis suteikia galimybę bet kada pažvelgti į aktualų, gyvąjį laiką: praėjusį, einantį, būsimą.

Atgarsiai

Atgarsiai žiniasklaidoje yra pakankamai skubiai makulatūros dulkėmis užsiklojantis turtas, kurį Kamanė restauruoja ir iš naujo paskelbia.

Tai yra tai, ką Kaune gyvenantys, kuriantys ar tik trumpam miesto meniniame procese pasirodantys kūrėjai palieka Kauno meno kultūros istorijai. Tai yra ir tai, kokius ženklus Kauno menininkai palieka Lietuvos ir tarptautiniame meno kultūros žemėlapyje.

Atgarsiai gali būti naudingi savo archyvų dar neįpratusiems kaupti mūsų menininkams, jų gerbėjams ir jų nemylėtojams, jų kūrybos analitikams, menotyros studentams ir kitiems žmonėms, kuriems yra svarbu suvokti kas yra kas.

Ką mano Kamanė

Čia publikuojami specialiai portalui www.kamane.lt rašančių autorių tekstai – recenzijos, apžvalgos, probleminiai straipsniai ir kitokios reakcijos į meninio gyvenimo aktualijas.

Pinigai

Tikras vargas, kai nėra pinigų.

Didelis vargas, kai nemokame jų paimti.

Siaubingas vargas, kai juos pasiima ne tie, kam jie priklauso.

Katastrofa, kai pinigų pilna, o idėjų nėra.

Išvada: Pinigai tik trumpam pridengia talento trūkumą.

Prašo paskelbti

Kiekviena nauja gera žinia yra turtas

Skaitytojų balsai

Šventas yra tik vienas karas. Tai yra karas už taiką su savimi.

Vertinkite Kaune ir už jo ribų vykstančius profesionalaus meno reiškinius ir jų atgarsius Kamanės erdvėje. Laukiame čia visų, kas moka statyti ir rinkti akmenis. Norinčiųjų  vien griauti ir svaidytis plytgaliais etatai panaikinti.

Elektroninis adresas redakcija@kamane.lt, dėmesingas abipusiai naudingiems pasiūlymams. Projekto vadovė ir portalo redaktorė V. Savičiūnaitė: tel. 8-699-52144, vida@kamane.lt .

 
 
    Atgal...