Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2009-12-22   Vaikų meilė savo gimtinei sugulė į eilėraščių rinkinį
 
 

Praėjusį pavasarį Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka kartu su Anykščių literatų klubų "Marčiupys" surengė Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui skirtą eilėraščių konkursą. Jame dalyvavo ir posmus gimtinei sukūrė jaunieji poetai, ne vyresni kaip 15 metų, iš Anykščių ir Utenos, iš Ažuožerių, Kavarsko ir Andrioniškio.

Visi konkurso dalyviai tapo nugalėtojais, nes jų posmai tilpo pirmajame tokiame eilėraščių rinkinyje, kur šalia pateikiami, pasak rinkinio sudarytojos Ritos Tulušienės, ir pirmieji pradinukų kūrybiniai bandymai, ir drąsesnės vyresniųjų mintys. Todėl knyga "Mano Lietuva" – tai vaikų dovana gimtinei, draugams, tėveliams ar seneliams.

"Eilėraščiais jie nupiešė tokios gražios tėvynės vaizdą, kad net pagalvojau: o tai kur aš tada gyvenu, kad viso to nematau", – prisipažino klubo "Marčiupys jaunimo sekcijos vadovė Zita Butkutė.

Šalia 40 pačių nuoširdžiausių aukštaitiškų eilėraščių knygelę puošia ir keli Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos moksleivių piešiniai, o jos viršelyje – irgi moksleivio, anykštėnų pedagogų Antano Vingrio ir Algirdo Kovaliūno anūko Jurgio Vingrio kūrinys.

60 puslapių knygelę 100 egzempliorių tiražu išspausdino bendrovė "Biznio mašinų kompanija", o ją rankomis kietais viršeliais įriša anykštėnas, "Marčiupio" klubo pirmininkas Algirdas Ražinskas. 

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...