Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-03-04   Iš žiemos į pavasarį – su posmais legendų keliu
 
 

Penktą kartą Anykščiuose surengtame poezijos vakare "Kas švyti vasario nakties danguje?" anykštėnus kūrėjus ir jų draugus koplyčioje-kamerinių menų centre subūrė ir jubiliejinis tortas, ir kelionė per Anykščių kraštą su jį garsinančiomis legendomis.

Paskutinį vasario savaitgalį kasmet rengiama anykštėnų literatų tradicinė šventė jos vedėjų Zitos Butkutės ir Dainiaus Žąsino dėka šiemet pasipuošė labiausiai žinomais legendiniais siužetais: apie Anykščių vardą, apie Puntuką, Karalienės liūną ir kitus istorinius objektus. Tuos, kurie kiekvienai kūrėjų kartai Anykščiuose žadina mintį, skatina ieškoti naujo atsakymo apie jų kilmę.

"Atneškite kiekvienas po poezijos poesmelį –
Išgersim jį kaip karštą vyną", –

ragino kasmet vis gausiau susiburiančius literatus viena vyriausių Anykščių krašto kūrėjų, šiemet 80-metį pasitinkanti Veronika Dikčiuvienė.

Širdimi ir iš anksto atsiųstu sveikinimu su anykštėnais norėjo būti ir šiuo metu Zarasuose vikaru tarnaujantis vienas jauniausių kūrėjų, sielos bendrumą "Marčiupiui" pajutęs kunigas Justas Jasėnas: "Trapus žodis prašosi didelio nuoširdumo, todėl būti su žodžiu – taip sakralu ir nuoširdu".

Po vasario dangumi šiemet nušvito Akvilė Žąsinaitė ir jos viso gyvenimo eilių rinktinė "Rudeninis laiškas".

Rubikiuose gyvenanti literatė, eiliuojanti nuo vaikystės, tai priartėjanti, tai vėl nutolstanti nuo šio pomėgio, pagaliau tik dabar, "Marčiupio" klubo talkinama, išleido pirmąją savo knygą, kurią iliustravo V. Dikčiuvienė.

Kartu su anykštėnais legendų keliais po Anykščių kraštą keliavo poezijos gerbėjai iš Rokiškio ir Ukmergės, Vilniaus ir Saldutiškio (Utenos r.).

Bergame (Italija) šiuo metu gyvenanti ir dirbanti poetė, Trečiojo ordino vienuolė pasaulietė Gabija Bulanavičiūtė-Vilėniškienė savo kūrybą skaitė dviem kalbom – itališkai ir lietuviškai.

Kartu su vyru Drąsučiu Vilėniškiu – paskutiniųjų Adomynės (Kupiškio r.) dvaro savininkų ainiu į Anykščius atvykusi viešnia čia perskaitė ir naujausią savo kūrinį – Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečiui skirtą jausmingą odę apie lietuvės išgyvenimus svetur.

Teisė užpūsti penkias žvakutes ant jubiliejinio torto buvo suteikta šio literatų renginio idėjos autorei bibliotekininkei Ritai Tulušienei.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...