Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-03-16   Moksleivių piešiniuose – daiktai aplink mus ir žmonės šalia mūsų
 
 

Kovo 11-osios išvakarėse Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje atidaryta Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos moksleivių kūrybos darbų paroda "Natiurmortas. Portretas".

Parodą pamilau vos išvydusi darbus – jie šilti, veržlūs, spinduliuojantys energiją, jaunystę. Kaip ir jų autoriai. Keli  autoriai jau baigę mokslą, kiti – vis dabar mokosi dailės mokykloje.

"Tai daiktų nagrinėjimas iš natūros – šitaip prisiliečiant prie mūsų senolių praeities, papročių ir tradicijų... Tai žmonių veidų studijavimas – šitaip iš šalies stebint įvairiausias jų nuotaikas, mintis... Įvairių technikų panaudojimas – būdas į viską pažvelgti kitaip...", – šitaip savo parodą pristatė autoriai ir jų piešimo mokytoja Skaidrė Keibienė.

 

Tai pirmoji tokia paroda, kai eksponuojama dvidešimt tik vienos dailės rūšies mokinių darbų. Parodoje matome piešinius ir grafikos atspaudus, sukurtus paprastu pieštuku, anglimi ir kreida, taip pat atspaudus nuo raižyto ir pjaustyto linoleumo ar kartono.

"Tie patys mokiniai, atėję į pirmąją klasę, kankinasi beveik visą rugsėjį, kol išmoksta teisingai nupiešti paprastą kubą. O šioje parodoje – jų gebėjimai, žinios ir rezultatai jau po 3-4 mokslo metų. Kai išmoksti pažinti paprastą daiktą, pamatai jo grožį, supranti, kad jų pilna aplink mus. Vėliau būna daug lengviau ir įdomiau nagrinėti visą žmogų, jo veidą, bruožus, nuotaiką. Tai baltai juodi paveikslai, bet tarp baltos ir juodos yra daugybė tonų, atspalvių...", – pasakojo mokytoja S. Keibienė.

Į parodos atidarymą ji pakvietė ir prieš 4-5 metus šią dailės mokyklą baigusius anykštėnus.

Štai Sigita Kairytė, dabar trečiakursė teisininkė, pateikė savo baigiamąjį darbą "Senelio pomėgis" ir apgailestavo, kad bitininkyste niekas iš artimųjų taip ir nesusidomėjo. Tad nors tokiu būdu ji įamžino pagarbą seneliui – senus medaus korius, dūminę, įrankius medui kopinėti. Eglė Budrytė ir Raminta Kiaušaitė – abiejų miesto gimnazijų dvyliktokės. Jos mielai prisiminė savo geras emocijas, kuriant "Natiurmortą prie lango" ir "Susimąstymą" (senuko portretas).

O baranauskietės Eglė Skačkauskaitė ir Viktorija Aleksejūtė, pernai baigusios, bet ir toliau lankančios išplėstinę grupę, pristatė savo kūrybą: Eglė – "Autoportretą", išsiskiriantį savo originalumu, ir Viktorija – "Vaiką", lino raižiniu perteiktą vaiko nuotaiką.

Eglė ir jos "Autoportretas"

Trečiokei Tomai Katinaitei patiko išgauti daiktų medžiagiškumą anglimi ir kreida piešinyje "Ant senosios kėdės", o Ievai Zuzevičiūtei – monotipijos technika sukurtą žemdirbio portretą.

Apibendrindama vaikų darbus, mokytoja S. Keibienė nuoširdžiai pasidžiaugė, kad Anykščiai turi labai daug talentingų, gabių, kūrybingų vaikų. Įvairaus amžiaus vaikus, kurie turi didžiulį norą mokytis piešti, piešimo, tapybos, kompozicijos, keramikos, meno istorijos, mielai moko 17 metų gyvuojančios Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos mokytojai.

Gėlės mokytojai S. Keibienei

"Gera patirtis, į viską kitaip pradedi žiūrėti“, – džiaugėsi šią mokyklą baigusi Rūta Nefaitė.

Paroda Viešosios bibliotekos salėje veiks iki balandžio 3 d. Į šią parodą kviečiu jaunų žmonių žodžiais: "Natiurmortas – kai norisi šilumos, norisi spalvų, norisi pavasario... Aš viską čia matau“, "Portretas ... Kai širdyje taip gera...“.

Aušra Miškinienė,
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos
Įvaizdžio kūrimo skyriaus vedėja

 
 
    Atgal...