Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-03-17   Miškininkas įvertintas mokslo premija
 
 

Iš Anykščių krašto kilęs miškininkas mokslininkas Rimvydas Gabrilavičius tapo vienu iš 2009 metų Lietuvos mokslo premijos laureatų.

Lietuvos Mokslų akademijos kasmet skiriamą ir kitų metų pradžioje įteikiamą mokslo premiją biomedicinos mokslų srityje gavo miškininkystės mokslininkų Rimvydo Gabrilavičius, Alfo Pliūros, Juliaus Danusevičiaus, Virgilijaus Baliucko ir Dariaus Danusevičiaus darbų ciklas "Miško sėklinės bazės, selekcijos ir genetinių išteklių išsaugojimo sistemos sukūrimas tvariai ir intensyviai miškininkystei plėtoti Lietuvoje".

R. Gabrilavičiaus mokslinė veikla miškininkystės srityje buvo nominuota dar 2008 m. premijai gauti, tačiau tuomet atrankos barjero neįveikė.

Šiemet Lietuvos mokslo premijos skirtos septyniems mokslininkų kolektyvams ir pavieniams mokslininkams už fundamentinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus, atliktus per pastaruosius 15 metų.

Vadovaujantis Lietuvos mokslo premijos teikimo nuostatais, laureatai savo darbus populiaria forma pristatys plačiajai visuomenei skirtame paskaitų cikle, žiniasklaidos priemonėse.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...