Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-04-01   Anykštėnas vadovaus Lietuvos saugumui
 
 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kovo 23 dieną pasirašė dekretą, kuriuo Seimui tvirtinti į Valstybės saugumo departamento vadovus pateikė 45 metų profesionalaus kariškio, iš Anykščių kilusio Gedimino Grinos kandidatūrą. Seimas šiai kandidatūrai balandžio 1 dieną pritarė vienbalsiai.

1983 m. Anykščių Antano Vienuolio vidurinę mokyklą baigęs, paskui fiziko išsilavinimą įgijęs G. Grina nuo 1992 m. iki šiol buvo Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos sistemos pareigūnas.

Paskutinius penkerius metus jis buvo Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotojas, pulkininkas leitenantas. Pagal karinį išsilavinimą jis yra ryšių karininkas, jo specializacija – žvalgyba ir kontržvalgyba.

Prezidentė D. Grybauskaitė teigė, kad G. Grinos patirtis žvalgybos ir kontržvalgybos, tarptautinio bendradarbiavimo ir diplomatinėje srityse gali būti vertinga pertvarkant ne tik Valstybės saugumo departamentą, bet ir visą šalies žvalgybos sistemą.

G. Grinos kandidatūrą į šias pareigas palaikė ir Seimo valdančiosios daugumos branduolį sudarantys konservatoriai, o ypač jį rėmė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...