Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-03-30   Anykštėnų patarme sukurti kūriniai pelnė laurus
 
 

III Respublikinio Tarmiškos kūrybos konkurso laureatėmis tapo ir dvi iš Anykščių krašto kilusios kūrėjos, rašiusios anykštėnų patarme.

Rundžių kilusi ir dabar Raudondvaryje (Kauno r.) gyvenanti Albina Šlikaitė-Stravinskienė, Mikolinos slapyvardžiu konkursui pateikusi prozos kūrinį "Šiuolaikinio emigranto sugrįžimas", pelnė antrąją vietą už geriausią konkurso kūrinį, parašytą rytų aukštaičių anykštėnų patarme.

Rubikietė, dabar gyvenanti ir dirbanti Vilniuje, "Pasaulio anykštėno" talkininkė Jurgita Žąsinaitė-Gedminienė šiam konkursui pateikė rytų aukštaičių anykštėnų patarme parašytą ir Pertakės slapyvardžiu pasirašytą kūrinį "Paskutinis Afūnios sniegas". Ji laimėjo trečiąją vietą, skirtą už geriausią prozos kūrinį.

Baigiamasis šio konkurso renginys – tarmiškos kūrybos šventė vyko kovo 27 dieną Raudondvario kultūros centre. Konkursą rengiantis Rytų aukštaičių sambūris pirmaisiais metais iš 15 autorių sulaukė 50 kūrinių, o šiemet 56 autoriai pateikė jau 165 kūrinius. Dėl konkurso nugalėtojų vardų varžėsi 36 aukštaičiai, 13 žemaičių, 6 dzūkai ir 1 suvalkietis, tarp jų buvo net 18 moksleivių.

Tik slapyvardžiais pasirašytus kūrinius vertino tarmes ir literatūrinę kūrybą išmanančių profesionalų komisija.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...