Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2007-02-19   Mokytojas Vaclovas Bražėnas užpūtė 70 žvakučių
 
 

Trispalvėmis Vasario 16-ąją pasipuošę Anykščiai šįmet šventė ne tik Valstybės Nepriklausomybę, bet ir žinomo bei gerbiamo Mokytojo Vaclovo Bražėno sukaktį.

70-mečio sulaukęs pedagogas, išauginęs lituanistinių tradicijų Jono Biliūno gimnaziją ir ne vieną jos auklėtinių kartą, išugdęs būrį mokytojų ir vadovų, ta proga prisipažino kaip niekad anksčiau stingantis laiko savo sumanymams, kurie dar nesenka.

Gimęs 1937-ųjų žiemą Utenos rajono Ažuskardžių kaime, netoli Utenaičio ežero, V. Bražėnas 1945-1956 m. mokėsi Utenos 1-ojoje vidurinėje mokykloje, o ją baigęs studijavo Vilniaus pedagoginiame institute.

1962 m. įgijęs lietuvių kalbos mokytojo specialybę, jis pradėjo dirbti Anykščių Jono Biliūno vidurinėje mokykloje mokytoju. Ši mokykla V. Bražėnui buvo pirma ir paskutinė darbo vieta: mokytojas, direktoriaus pavaduotojas, nuo 1972 m. tris dešimtmečius – direktorius, vėl mokytojas.

1968 m. V. Bražėno iniciatyva Anykščių Jono Biliūno vidurinėje mokykloje buvo suburtos pirmosios humanitarinės klasės. 1996 m. šios mokyklos vadovas V. Bražėnas sulaukė žinios, kad jo mokykla pirmoji Anykščių rajone ir viena pirmųjų šalyje tapo gimnazija. 2005 m. Lietuvos Prezidentas apdovanojo V. Bražėną ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Riterio kryžiumi.

Jaunystėje V. Bražėnas spėjo išleisti tik vieną savo auklėtinių abiturientų klasę. Jo auklėtiniai, prieš keturis dešimtmečius atsisveikinę su savo mokykla, subūrė ir kitus V. Bražėno mokinius, šį Mokytoją mylinčius ir gerbiančius anykštėnus, drauge jį sveikindami iš įvairių Lietuvos ir pasaulio vietų ir  linkėdami patirti kelionės džiaugsmą.

Vasario 16-ąją vienas iš V. Bražėno auklėtinių rašytojas Rimantas Vanagas kreipėsi į savo Mokytoją šiais žodžiais:

Mielas, gerbiamas, brangus Mokytojau ir Auklėtojau!

Jūsų 70-mečio Jubiliejus – šventė mums visiems.

Kuo ir kaip beapsimestume, ką benorėtume pavaizduoti, iš tiesų esame tie patys, kuriuos pažinojote prieš 10 ar 40 metų. Mes iš vis labiau tolstančios paauglystės šalies, mergiotės ir berniokai, kėlę Jums rūpesčių, trikdę ramybę, gadinę sveikatą. Bet Jūs nepagailėjote mums giedro, įdėmaus žvilgsnio, geranoriško žodžio, žinių ir širdies šviesos – nepagailėjote viso ligšiolinio gyvenimo. Buvote reiklus ir teisingas, ištikimas mokyklai ir tiesiog šaunus! Ne vienam mūsų lietuvių kalbos ir literatūros pamokos tebesisapnuoja iki šiol... Tai Jūsų dėka išmokome rašyti be klaidų, sunkią akimirką pagalvodavome: o ką pasakytų, kaip elgtųsi Vaclovas Bražėnas?..

Iš visų Lietuvos kraštų, iš toliausių valstybių lenkiame Jums savo nebejaunas galvas. Didžiuojamės turėję Tokį Mokytoją. Šiuo atveju nebijome prisipažinti esą dideli egoistai ir garsiai pareiškiame: Jūs visada buvote ir būsite Mūsų!

Sveikatos Jums, slapčiausių troškimų išsipildymo džiaugsmo!

Jus sveikina buvę mokiniai (46 parašai)

2007-02-16, Anykščiai

Septynias dešimtis žvakučių ant gimtadienio torto užpūtęs Mokytojas tik šelmiškai šypsojosi, klausinėjamas apie svajonę, kurios išsipildant jis taip laukia.

Gal apie tai jis prasitarė savo auklėtiniams - R. Vanagui ar gydytojai Ledinai Kaladienei?

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...