Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-04-13   Kraštotyros monografijoje – Pusbačkių kaimas ir jo žmonės
 
 

Traupio biblioteka gavo dovaną – ką tik Vilniaus pedagoginio universiteto leidyklos išleistą knygą "Pusbačkiai ir apylinkės". Kraštotyros monografiją sudarė ir išleido buvusi pusbačkietė mokytoja Paulina Bernadišiūtė-Šiaudinienė, šiuo metu gyvenanti Vilniuje.

Knygoje aprašoma Pusbačkių vietovardžio kilmė, pateikiami vienkieminio kaimo ir pievų planai, preciziškai surinkta medžiaga apie kaimo gyventojus VIII-XXI amžiais, daugumos šeimų istorijos iliustruotos nuotraukomis.

Kaip Pusbačkių apylinkės knygoje pateikta Traupio miestelio ir valsčiaus istorija, aprašoma Traupio parapija ir bažnyčia. Leidinyje atsispindi Traupio dvarų istorijos, Antrojo pasaulinio karo metai ir pokaris, mokyklų istorijos, jaunimo veikla, veikusios draugijos. Autorė surinko žinias ir apie kitus Pusbačkių kaimynus ar kaimus, susietus per Pusbačkių gyventojų kilmę: Degionis, Tumėją, Repšėnus, Pasausius...

P. Šiaudinienė aprašo savo šeimą – Paurazus ir Bernadišius, pateikia šeimos genealogiją. Knyga gausiai iliustruota, ją papildo ir autorės eiliavimai, mintys apie gimtinę.

Kaip informuoja interneto tinklalapis www.traupis.lt, gegužės mėnesį knyga "Pusbačkiai ir apylinkės" bus pristatoma traupiečiams.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...