Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-04-26   Kandidato į Kolumbijos prezidentus seneliai gyvenimo kelią baigė Anykščiuose
 
 

Vis labiau populiarėjantis kandidatas į Kolumbijos prezidentus 58 metų matematikas ir filosofas Aurelijus Rūtenis Antanas Mockus-Šivickas yra gyvasis tiltas, siejantis Anykščius su šia Pietų Amerikos valstybe.

Į politiką pasukęs mokslininkas yra lietuvių imigrantų Nijolės Šivickaitės ir Alfonso Mockaus, atvykusių į Kolumbiją po Antrojo pasaulinio karo, sūnus. Dailininkės Nijolės Šivickaitės (g. 1934 m.), gyvenančios kartu su sūnumi Kolumbijos sostinėje Bogotoje, tėvai gydytojas Antanas Šivickas (1890-1958) ir jo žmona medikė Elena Šivickienė (1894-1985) nuo XX a. vidurio savo senatvę praleido Anykščiuose ir ilsisi Anykščių kapinėse.

A. Mockaus senelių kapas Anykščių kapinėse

A. Mockus supranta ir kalba lietuviškai, 1974 ir 2006 m. viešėjo Lietuvoje. Nuo 1990 m. jis dirbo pagrindinio Kolumbijos universiteto Bogotoje rektoriumi, nuo 1995 m. dukart buvo išrinktas sostinės meru. Lietuvių kilmės politikas šiame mieste pradėjo įgyvendinti gausybę originalių idėjų, iš esmės pagerino miesto socialinę, švietimo ir transporto sistemas. 

Skatindamas taupyti vandenį, jis net pats nusifilmavo reklamoje, kurioje maudėsi duše ir ragino muilinant kūną užsukti čiaupą. Kitą kartą jis nusamdė 20 mimų, kad jie šaipytųsi iš eismo taisyklių nesilaikančių vairuotojų, nes buvo įsitikinęs, kad kolumbiečiai labiau bijo būti išjuokti negu nubausti.

Nuo 2006 m. A. Mockus buvo keleriems metams pasitraukęs iš politikos, keliavo ir skaitė paskaitas visame pasaulyje, ypač lietuvių bendruomenėse.

Kolumbijos prezidento rinkimai vyks gegužės 30 dieną. Rinkėjų apklausos prognozuoja A. Mockaus sėkmę antrajame ture. Jis laikomas naujos kartos politine figūra, kurios svarbiausias privalumas – kandidatas niekada nevogė iš savo tautos, nėra linkęs jėga spręsti valstybės problemas ar vidinius konfliktus.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...