Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-05-25   Vienas iš 11 kaimo spindulių vėl švyti prie Traupio
 
 

Istorinėje Kauno valstybinėje filharmonijoje penktą kartą išdalinti apdovanojimai "Lietuvos kaimo spindulys 2010". Vieną iš vienuolikos Zenono Skinskio išdrožtų angelo statulėlių gavo Klaibūnų kaimo (Anykščių r.) ūkininkas 33 metų Tomas Baravykas.

Interneto portalo www.delfi.lt balsavime šį pavasarį jis nurungė konkurentus ir buvo pripažintas vertu šio apdovanojimo nominacijoje "Iš kartos į kartą – šeimos ūkio tradicijų puoselėtojas". Prieš penkerius metus perėmęs tėvo Alfonso Baravyko ūkį jo sūnus Tomas jį išplėtė ir augina daržoves – daugiausia kopūstus, tiekia jas prekybos tinklams, šelpia vaikų globos įstaigas.

T. Baravykas anksčiau yra tapęs Utenos apskrities konkurso "Inovatyvaus jaunojo ūkininko ūkis 2008" nugalėtoju, o "Lietuvos kaimo spindulio" apdovanojimui buvo nominuotas ir pernai.

Šie apdovanojimai kasmet skiriami iškiliausiems kaimo šviesuoliams, darbščiausiems ūkininkams, stropiausiems bendruomenių lyderiams. Šiemet iš viso į tokius apdovanojimus pretendavo per pusė tūkstančio kaimo žmonių.

Anksčiau "Lietuvos kaimo spindulio" apdovanojimus yra gavę anykštėnai "Kaimo aplinkos gražintojas" Traupio mokyklos sodo kūrėjas Sigutis Obelevičius (2005 m.) ir "Tradicinių amatų meistrė" duonos kepėja iš Niūronių Nijolė Kačkuvienė (2008 m.).

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...