Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-06-14   Antaninės su pagarbos ir romantikos ženklais
 
 

Gausus būrys daugiausia vyresniosios kartos anykštėnų birželio 13-osios, Antaninių, vakarą praleido svečiuose pas garsiausius Anykščių Antanus – Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje.

Malda ir daina prie kapo buvo prisimintas rašytojas A. Vienuolis, o jo name-muziejuje – įprastomis vaišėmis ir romantiškomis dainomis pažadinti prisiminimai apie Žukauskų šeimos tradicines šventes.

Antaninių vakaro dalyviai susibūrė maldai prie rašytojo A. Vienuolio kapo

Prie A. Vienuolio kapo - "Romantika" iš Ažuožerių

Per Antanines muziejuje viešėjusi rašytojo tėviškės Ažuožerių romantinio dainavimo grupė "Romantika" į dainų pynę įsuko ir daugiau kaip prieš pusšimtį metų Anykščiuose ir apylinkėse skambėjusias lyriškas dainas, ir naujausius savo kūrinius, gimstančius pagal anykštėnės Genovaitės Ražanienės eiles.

"Romantika" iš Ažuožerių dainuoja dar A. Vienuolio mėgtas dainas.

Antaninių vakarą tylia pagarba buvo prisimintas ir šiemet birželį 75-metį galėjęs švęsti, tačiau šių dienų nebesulaukęs tautodailininkas Stanislovas Petraška. Jo kūrybos paroda, prieš 15 metų surengta Anykščių muziejuje, iki šiol lieka kaip nuolatinė ekspozicija, nepaliaujanti stebinti turistus.

Vaizdo medžiagoje liko įamžintas S. Petraška ir jo kūrybos procesas.

Savo kaimyną ir bičiulį prisiminė ir geru žodžiu paminėjo Žvejų gatvės naujakurys mokytojas Juozas Danilavičius, o iš vaizdo archyvo atgijo menininkas, maišantis įvairiaspalves akmens dulkes lyg dažus ant paletės.

Juozas Danilavičius

Petraškų šeima: sūnus Sigitas su žmona ir sūnumi bei mama Genovaite Petraškiene, dešinėje - tautodailininkė Veronika Limbienė.

Lyg įsipareigojimas vakaro metu nuskambėjo mintis apie būtinybę išleisti S. Petraškos kūrybos albumą, kuriame susitiktų įvairiomis kryptimis pasklidę jo paveikslai, juos palydėtų įvairiu laiku išsakytos mintys apie akmens tapybos meistrą.

-anykstenai.lt
Rasos Bražėnaitės nuotraukos
 

 
 
    Atgal...