Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-07-20   Naktį virš Puntuko pakilo vilties žibintai
 
 

Trečią dešimtmetį gyva anykštėnų tradicija liepos 16-osios naktį prie tautiniais simboliais papuošto Puntuko prisiminti legendinį "Lituanicos" skrydį kaskart pasipildo naujomis spalvomis ir išgyvenimais.

Šiemet prie Puntuko susibūrę per 200 anykštėnų ir svečių pirmąkart autentiškoje aplinkoje išgirdo Antano Baranausko "Anykščių šilelio" ištrauką. Ją išraiškingai skaitė Lietuvos muzikos, teatro ir kino akademijos docentas, Vilniaus anykštėnas Nerijus Petrokas.

Jungtinė Anykščių kultūros centro, Muzikos mokyklos ir Koplyčios-kamerinių menų centro kolektyvų koncertinė programa, nusidriekusi per XX a. Lietuvos muzikinę tradiciją, nutiesė simbolinį 77 metų ilgio taką, skiriantį lakūnų žūties ir jų atminimo pagarbos naktis.

Kaip įprasta, prie Puntuko aidėjo ir 1933-ųjų garso įrašas – lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno testamentas Jaunajai Lietuvai.

"Lituanicos" skrydis buvo ir yra tas simbolis, kuris susiejo dvi Lietuvas – mūsų Jaunąją Lietuvą ir tą, kuri buvo ir tebėra anapus Atlanto", – apie lakūnų žygdarbio svarbą kalbėjo Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas, Jaunųjų šaulių vadas anykštėnas Mindaugas Nefas.

Anykščių šilelio tylą suvirpino trys patrankos šūviai: už Tėvynę Lietuvą, už Darių ir Girėną bei už Anykščius ir anykštėnus.

Vilties skrydžiui virš Puntuko šiemet iš Panevėžio aviacijos bazės atskrido kapitono Valdo Vasiliausko įgulos pilotuojamas sraigtasparnis, o jam pademonstravus stabilaus ir tikslaus skrydžio galimybes ir atsisveikinus, į padangę pirmąkart nuo Puntuko pakilo ir keliolika oro žibintų.

-anykstenai.lt
Audronės Pajarskienės nuotraukos

 
 
    Atgal...