Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-07-23   Anykščiuose atvertos Angelų muziejaus durys
 
 

Praėjus lygiai metams nuo Anykščių sakralinio meno centro įkurtuvių tame pačiame pastate, istorinėje Anykščių parapijos Vysk. A. Baranausko salėje, įrengtas ir liepos 22 dieną atidarytas pirmasis Lietuvoje ir visoje Rytų Europoje Angelų muziejus.

Pirmoji jo ekspozicija suformuota žymios menotyrininkės Beatričės Kleizaitės-Vasaris Anykščiams dovanotos asmeninės meno kūrinių kolekcijos pagrindu.

Beatričė Kleizaitė-Vasaris

Angelų muziejaus eksponatų kolekcijos dovanojimo aktą pasirašo B. Kleizaitė-Vasaris ir Anykščių meras S. Obelevičius

Tarp Angelų muziejaus įkurtuvių liudininkių - JAV lietuvių visuomenininkė, meno mecenatė Marija Remienė (dešinėje).

Šiame rinkinyje – per šimtą tapybos, skulptūros ir kitų vaizduojamojo meno formų kūrinių, kuriuose plevena visame pasaulyje atpažįstamas, apie 6 tūkst. metų mene vaizduojamas angelo simbolis.

Angelų šokis - tik muziejaus įkurtuvių proga.

Ekspozicijoje jau įsikūrė žymių lietuvių tapytojų R. Bičiūno, V. Igno, L. Gutausko ir kitų kūrėjų paveikslai, senosios ir modernios tautodailės kūriniai, iš egzotiškų pasaulio kraštų – Filipinų, Indijos, iš įvairių Europos šalių į Anykščius atkeliavę angelai.

Pirmieji Angelų muziejaus lankytojai

Angelų muziejaus įkurtuvių proga į Anykščius užsukęs Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas džiaugėsi atsiveriančiu nauju kultūros židiniu, gimstančiu ne Kultūros ministerijos nurodymu, o bendruomenėje kilusios iniciatyvos dėka.

Kultūros ministras A. Gelūnas

Angelų muziejus sumanytas kaip nuolat augantis meno projektas – kiekvienam kūrėjui būtų garbė dovanoti jo ekspozicijai savąjį angelą. Jau pirmąją dieną ekspoziciją papildė arti dešimties naujų eksponatų: angelų atvaizdai medyje, keramikoje, net skiautiniuose.

Dalia Bernotaitė-Janušienė Angelų muziejui dovanojo ką tik mirusio tautodailininko Jono Tvardausko spėtą išdrožti angelą.

Kauno menininkų muziejui dovanotuose kūriniuose - angelų motyvai

-anykstenai.lt

Rasos Bražėnaitės nuotraukos

 
 
    Atgal...