Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-08-03   Pirmosios Antano Baranausko literatūrinės premijos siekia 4 varžovai
 
 

Lietuvos rašytojų sąjungai pateikti keturi kandidatai pirmajai Antano Baranausko literatūrinei premijai gauti. Anykščių rajono savivaldybės įsteigta prestižinė premija – 10 tūkstančių litų.

Į šią premiją šiemet pretenduoja daugiausia Lietuvoje žinomi profesionalai, vienaip ar kitaip, gyvenimu ar kūryba, susiję su Anykščių kraštu – nors premijos nuostatai tokio ryšio ir nereikalauja.

Tarp nominuotųjų – „Gyvosios poezijos“ serijoje Antano Baranausko „Anykščių šilelį“ anykštietiška tarme įgarsinęs Šiaulių universiteto profesorius, iš kaimyninio Rokiškio rajono kilęs Skirmantas Valentas. Šį rytų aukštaičių, anykštėnų tarme užrašytą ir įbalsintą kūrinį pernai išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Premijos siekia ir Vilniaus universiteto docentas Paulius Subačius, pernai savitu rakursu žvalgęsis po A. Baranausko kūrybinį palikimą ir išleidęs tekstologinę studiją „Antanas Baranauskas. Gyvenimo tekstas ir tekstų gyvenimai“.

Dar vienas nominantas – 77 metų poetas Henrikas Algis Čigriejus, šiemet mirusio žinomo Anykščių fotomenininko ir aviatoriaus Kazimiero Strolios uošvis, pateikiantis naujausius kūrybos rinkinius "Varna braukia ašarą" (2007 m.) ir "Žiemių pusėje giedra" (2009 m.), kuriuose jaučiama gamtos tematika – šios literatūrinės premijos vertas akcentas.

Į pirmąją premiją pretenduoja ir mažiau žinomas vilnietis rašytojas 62 metų Tautvydas Galinis, literatūroje žinomas kaip Vydas Astas. Pernai jis išleido kritikų palankiai įvertintą apsakymų rinkinį „Rytmečio šviesa“.

Iš keturių pretendentų Lietuvos rašytojų sąjunga išrinks tris labiausiai premijos vertus nominantus ir pateiks apsispręsti Anykščių rajono savivaldybės tarybai.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...