Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-08-09   VELNIO AKMUO – velnioniška muzika, pragariška kaitra ir bemiegės naktys
 
 

Kūrybinės grupės "ALT events", rengiančios festivalius "Velnio akmuo" Anykščiuose, atstovas Vaidas VORONAVIČIUS išplatino atvirą šio tarptautinio renginio kūrybinės grupės laišką, kuriame apibūdina ir dvejų metų patirtį, ir perspektyvą.

"Festivaliui tik praėjus, dar gerokai per anksti diskutuoti apie tai, kaip bus po metų. Panašu, kad kai kurios organizatorių viešai išreikštos mintys buvo ištrauktos iš bendro konteksto ir šiuo metu yra interpretuojamos klaidingai.

Oficialiai pranešame, kad jei "Velnio akmuo 2011" įvyks, jis vyks Anykščių Dainuvos slėnyje liepos 15-17 dienomis. Iš Anykščių neplanuojame trauktis. Kokios tolesnės perspektyvos? Sulaukime rudens, o tada aiškiau planuosime ateitį. Bet kokiu atveju jau turime unikalių idėjų kitų metų festivaliui, bet aiškias vizijas ir planus žinosime tik rudeniui prasidejus.

Beje, vienas įdomus faktas. Vos tik pasklido gandai, kad festivalis nevyks Anykščiuose, iš karto sulaukėme pasiūlymo festivalį organizuoti Panevėžio apskrityje bet kokioje mums patogioje vietoje," rašo V. Voronavičius, pristatydamas atvirą laišką.


Praėjus nepilnam mėnesiui, pagaliau jaučiamės kiek pailsėję. Tad priimkite vėluojantį organizatorių žodį apie tai, kas buvo.

10 mėnesių organizavimo darbas baigtas. Ar buvo verta? Taip. Įspūdžiai neišblėsę, ir vis dar prisimename tas 3 dienas velniškoje kaitroje. Sakykime, esame patenkinti rezultatu, kuris motyvuoja nenuleisti rankų ir judėti pirmyn.

Nuo pat pradžių siekėme tik maksimumo ir šiandien drąsiai galime teigti, kad organizacine prasme antras festivalio dublis buvo geresnis negu pirmas. Veiksmo vietoje komanda dirbo puikiai ir dirbo labai sunkiai. Atkreipus dėmesį į faktą, kad šeštadienį niekas iš komandos nenaudojo radijo stotelių, peršasi išvada, jog visi buvo pasiruošę kaip reikiant, visi žinojo, ką, kada ir kaip reikia daryti, ko siekti ir kaip šėlti.

"Velnio akmuo 2010" Dainuvos slėnyje

VA 2010 – tikrų tikriausias užsienio sunkiosios muzikos importas į Lietuvą. Net 16 atlikėjų iš užsienio, skersai-išilgai per visą Europą. Išties malonu, kad po festivalio sulaukiame tik teigiamų atsiliepimų ir nuoširdžios padėkos iš patenkintų muzikantų.

Puikūs atlikėjų įvertinimai glosto savimeilę ir jokiu būdu neleidžia užmigti panteone. MAYHEM pademonstravo, kas yra tikras ir nuožmus muzikinis (nesveikas) spektaklis, GRAVE įrodė, kad ir be vienos gitaros galima kurti peklą, TANKARD prisipažino, kad negeria alaus, NIGHTMARE pasirodymui scena buvo per maža... O savo ruožtu Lietuvos sunkiagalviai dar kartą patvirtino užsieniui, kad yra pati kiečiausia metalo auditorija Europoje (na, nebuvome Pietų Amerikoje, tad nežinome, kokie maniakai gyvena ten...). 16 grupių išvyko išsižiojusios... 2 grupės išvyko išsitaškiusios...

Šiais metais Rokotekai teikėme ypatingą dėmesį, ir tai pasiteisino su kaupu. Mr. Evilized preciziškai atrinktos 1961-1981 metų melodijos žavėjo ne vieną euforijos apimtą naktinėtoją. Štai ir netikėtai sulauktas atgarsis – „Geriausia festivalio grupė – Rokoteka“. Tad ši festivalio dalis užtikrinai tapo vienu iš svarbiausių akcentų. Bet mes žinome, kad galima padaryti ir dar geriau... Taip, Mr. Evilized???

Papų Show šįkart nepatyrė fiasko ir nepateisino programėlėje įrašytos paantraštės: tradicinis failinis... Buvo keista, bet nustebino smagiai – pasirodo, turime drąsių panų. Kita vertus, žinome, kad kitais metais bus ir drąsesnių... Gal kas turite foto? :)

Iš karto prognozavome, kad unikali VA atrakcija MC Growl sutrauks nemažą smalsuolių būrį :p Viskas pavyko itin gerai, bet ir šioje vietoje jau mąstome, ką reikia patobulinti ir pataisyti...

Pristatome: VA 2010 geriausias growlintojas – Buivolas (Paulius). Finalas buvo sunkus ir įdomus, bet pergalė to verta. Geriausiai tinklinio aikštelėje pasirodė „2 Raganai“, ir trofėjus „Velnio akmuo“ iškeliavo į Kauną. Pasak laimėtojų, puikiai žaisti tinklinį jie mokėsi žaisdami pačiame turnyre, kol sunkioje finalo kovoje įveikė patyrusius tinklinininkus. Sveikinimai. P.S. VA 2009 tinklinio nugalėtojai DC iš Šiaulių turnyre nedalyvavo :(

Žaviausios akimirkos, dėl kurios verta numirti, fotokonkursas vis dar tęsiasi...

Norime padėkoti festivalio rėmėjams, be kurių VELNIO AKMUO nebūtų toks, kokį jį matėte ir patyrėte. Ypatingai dėkojame Anykščių rajono savivaldybei, Norvegijos Karalystės ambasadai, festivalio alui „Tauras“, PLAYBOY, Diena.lt, SupaDevynios. Ačiū visiems patikimiems partneriams. Taip pat spaudžiame ranką bičiuliams, nešusiems Velnio Akmenį kartu, komandai, kuri yra beprotiškai šauni, savanoriams, už nuoširdų darbą ir geras emocijas, Street Team komandoms už žinios apie festivalį sklaidą savuose miestuose.

Kokios tolesnės perspektyvos? Sulaukime rudens, o tada aiškiau planuosime ateitį. Festivaliui tik praėjus, dar gerokai per anksti diskutuoti apie tai, kaip bus po metų. Panašu, kad kai kurios organizatorių viešai išreikštos mintys buvo ištrauktos iš bendro konteksto ir šiuo metu yra interpretuojamos klaidingai.

Oficialiai pranešame, kad jei VA 2011 įvyks, jis vyks Anykščių Dainuvos slėnyje, liepos 15-17 dienomis (dėl viso pikto, datą jau galite pasižymėti). Iš Anykščių neplanuojame trauktis. Mes patys žinome, kurioje vietoje festivalį galime tobulinti, o ką palikti taip, kaip yra, tačiau visuomet esame atviri nuomonėms, patarimams ir protingoms rekomendacijoms. Tik dėl vieno dalyko sutarkime iš anksto: festivalis negali turėti 2-3 skirtingų alaus kompanijų viduje. Festivalio rėmėjas yra „Tauras“, tad „Tauro“ alų ir geriame. Kiekvienam neįtiksi.

O štai atsakas į kitus festivalyje apsilankiusiųjų atsiliepimus apie tris festivalio ydas: garsą, mokesčius ir maistą. Turbūt į juos sveikiausia reaguoti su humoru:

Garsas. Žinant, jog šiųmetinį festivalį garsino ta pati kompanija kaip ir pernai, keista girdėti nusiskundimus dėl neva suprastėjusio festivalio garso. Velniai žino – gal šiemet vėjas ne į tą pusę pūtė, o gal kai kurių žiūrovų ausys ne į tą pusę nukreiptos buvo? :) Sunku visa tai organizatoriams numatyti...

Mokestis. Glumina ir jaunųjų festivalio lankytojų nusiskundimai dėl neva didelio mokesčio už įvažiavimą į festivalio teritoriją automobiliu – pabandykite nuvažiuoti į bet kurį kitą festivalį ir šiuos skaičius palyginti. Net jeigu studijuojate filologijos fakultete, jums taps aišku, kad kai kur šios sumos net trigubai didesnės.

Maistas. Kai kurie festivalio lankytojai vėliau interneto komentaruose skundėsi ir sumažėjusiomis maisto porcijomis. Tai visada gana subjektyvus dalykas, tačiau ir į tai galima pažvelgti pozityviai. Jei neprivalgėte, reiškia, išvengėte vienos iš septynių didžiųjų nuodėmių – persivalgymo. Pasvarstykime – vieni festivaliai porcijas mažina, kiti alų 1/1 su vandeniu skiedžia, treti garsą per silpnai atsuka... Galbūt viskas kaip tik tam, kad Tauta išliktų nepersivalgiusi, blaivi ir akyla?

Žinoma, visa tai juokai, tačiau tuo ir norime pasakyti, kad dažniausiais viskas priklauso ir nuo to, su kokiu nusiteikimu patys į festivalį atvykstate... Tikėkimės, kitais metais bus geriau. O kol kas pamiršę ydas, įvertinkime ir įdomesnius niuansus.

Žinios ir statistika:

Oras: 30 su pliusu.

Vandens temperatūra: keletu laipsnių mažesnė.

Bendra festivalio žmonių masė (auditorija, atlikėjai, partneriai, komanda, etc.): apie 1650.

Auditorija: apie 1400.

Išgerta alaus: daugiau nei 7000 bokalų.

Išgerta vandens: nežinome, bet artimiausioje parduotuvėje geriamo vandens šeštadienį nebuvo.

Sudeginta malkų: visos .

Žmonės, neišėję nė karto iš kempingo: 1.

Žmonės, nenusiplovę nuodėmių Šventojoje: preliminariai spėjame, kad gali būti koks 20:).

Sunaudota benzino: 750 litrų.

Suvalgyta blynų: apie 2500.

Išgerta arbatos: 15 kibirų.

Nupirkta festivalio marškinėlių: visi.

Grupės, sulaukusios daugiausiai dėmesio: TANKARD, MAYHEM, GRAVE.

Geriausia pripažinta grupė: ROCKTHEQUE.

Ilgiausiai užsibuvo: DOMINANZ (Vilnių paliko liepos 22 d.).

Ilgiausiai festivalio negalėjo pamiršti: IZEGRIM.

Mažiausiai miegojęs, daugiausiai valkatavęs: Silmaeth (MAYHEM).

Festivalio populiariausia frazė: ...

Labiausiai nepasisekęs dalykas iki festivalio: DEICIDE pasitraukimas.

Labiausiai nepasisekęs dalykas festivalio metu: kava (iki festivalio visi jos prašė, per festivalį niekam nereikėjo).

Labiausiai pasisekęs dalykas iki festivalio: gero oro prognozės ir nuostabūs rėmėjai.

Labiausiai pasisekęs dalykas festivalio metu: komandos darbas, nors tai net ne sėkmė, o įdirbis. 

Nesulaukęs laukto atgarsio: BelZebub skaitinys.

Media atstovai festivalyje: 36.

Numarinta nervų ląstelių: apie milijardas

Didžiausias nesusipratimas: ramiojo kempingo virtimas aktyviuoju...

Daugiausiai dėmesio sulaukė: kiškis.

Maksimali kaitra: per BATTALION pasirodymą vidurdienį.

Kam kliuvo per MAYHEM pasirodymą: latviui.

Kiečiausia savivaldybė: Anykščių.

Pasikeitimas: latvių vėliavą keičia norvegų.

Didžiausias užsienio desantas: iš Latvijos.

Frazė iš scenos:TANKARD is the most serious Black Metal band on Earth”.

Ačiū visiems už visa tai. Nebūtų Jūsų, nebūtų festivalio...

VA komanda

 
 
    Atgal...