Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-09-10   Rašytojui K. Arlauskui – atminimo ženklas Kavarske
 
 

Pirmąsias rašytojo Kęstučio Arlausko (1936-2009) mirties metines paminėję kavarskiečiai paženklino namą, kuriame lygiai pusę savo amžiaus gyveno ir kūrė šis Lietuvos rašytojų sąjungos narys ir Anykščių krašto metraštininkas.

Aštuonių butų namas Kavarske, Sportininkų g. 4, šalia mokyklos, jame įsikūrusių ir senatvės sulaukusių inteligentų dėka labiau žinomas kaip "mokytojų namas", jame tebegyvena ir rašytojo našlė Irena Arlauskienė.

 

Pasak rašytojo atminimo įamžinimo iniciatoriaus Kavarsko seniūno Algirdo Gansiniausko, kavarskiečiams vis dar sunku patikėti, kad K. Arlauskas nepraeis gatve, nemostels ranka – taip jis buvo suaugęs su šiuo miestu ir jo žmonėmis.

Prie namo sienos pritvirtintą šlifuotų akmens plokščių kompoziciją atidengė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, Kavarsko visuomenės ir Anykščių krašto kultūros bendruomenės atstovai. Kavarskietis meistras Anatolijus Firas iškalė akmenyje įrašą, liudijantį K. Arlausko čia praleistą svarbiausią gyvenimo laikotarpį, taip pat rašytojo portretą.

Prisimindami pernai rudenį mirusį kūrėją, 22 knygų autorių, jo draugai ir kūrybos gerbėjai kalbėjo apie tai, kad geriausia pagarba rašytojui – tai nepamirštos, vis paimamos iš lentynų ir skaitomos jo knygos.

K. Arlausko mirties metinių proga gimė idėja papildyti jo kūrybos lentyną, surenkant ir išleidžiant publicistinių tekstų rinktinę.

Įvairiuose spaudos leidiniuose XX a. pabaigoje ir XXI a. pradžioje pasklidę beletrizuoti K. Arlausko reportažai ir interviu ne tik leidžia pažinti Anykščių krašto dvasią, bet ir atskleidžia šio rašytojo geraširdišką siekį liudyti tik darnią ir harmoningą savo kraštiečių kasdienybę.

-anykstenai.lt

Daivos Agafanovienės nuotraukos

 
 
    Atgal...