Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-09-27   Devintoji Vaižganto premija – rašytojui Juozui Kundrotui
 
 

76 metų rašytojas ir publicistas Juozas Kundrotas, kilęs iš Kaišiadorių rajono, o dabar gyvenantis Kaune, tapo devintuoju dviejų šalies kūrybinių organizacijų – Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos – Vaižganto premijos lauretu. 2010 metų premija jam skirta už dokumentinį romaną "Įskelti titnagą", išleistą 2008 m. Premija buvo įteikta Vaižganto gimtajame Maleišių kaime rugsėjo 25 d. per tradicines "Vaižgantines".

J. Kundrotas 33 metus dirbo žurnalistinį darbą Ignalinos ir Jonavos rajonų spaudoje bei  Lietuvos radijo Kauno redakcijoje, paskui dar 19 metų buvo leidyklos "Varpas" ("Ryto varpas") vyriausiasis redaktorius. Jis parašė ir išleido 19 knygų: romanų, esė, apysakų, novelių, apybraižų, parengė spaudai kitų autorių knygų, tarp jų – ir Antano Baranausko poemos "Anykščių šilelis" vertimą į esperanto kalbą "La Arboro de Anykščiai" (2003 m.).  Šis kūrinio leidimas pasiekė Japoniją, Kiniją, Pietų Korėją ir kitas šalis, kur gyvena daug esperantininkų.

Vaižganto premija J. Kundrotui paskirta už paskutinę trilogijos dalį. Visi trys šio autoriaus romanai ("Sakmė apie knygnešį", "Kryžiau, prikalęs mane" ir „Įskelti titnagą") pasakoja apie "Aušros" ir "Varpo" epochą, XIX amžiaus knygnešystę, kryždirbystę, "daraktorius", 1863 metų sukilimą, lietuvybės išsaugojimą, kovą prieš tautos rusinimą, atskleidžia Vinco Kudirkos ir kitų švietėjų keltas idėjas.

Maleišiuose per "Vaižgantines" įteikta ir antroji Vaižganto mažoji premija "Už kūrybinius nuopelnus Svėdasų kraštui", kurią įsteigė Svėdasų seniūnija. Antrą kartą teikiamos premijos laureatu tapo anykštėnas žurnalistas ir kraštotyrininkas Vytautas Bagdonas.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...