Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2010-11-05   Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkui skirta prestižinė premija
 
 

Žymus Lietuvos istorikas profesorius habilituotas daktaras Antanas Tyla tapo vienu iš šių metų Lietuvos banko ir Lietuvos Mokslų akademijos skiriamos Vlado Jurgučio premijos laureatų. Šia prestižine premija šiemet kartu su juo dar bus apdovanotas ir ekonomistas daktaras Vytautas Valvonis.

"Premija skirta įvertinus žymaus Lietuvos istoriko Antano Tylos ir jauno mokslininko, jau daug nuveikusio tyrinėjant bankininkystės sritį, Vytauto Valvonio reikšmingą indėlį į Lietuvos bankininkystę, finansus, ekonomiką ir šių sričių istoriją", – žiniasklaidai sakė Lietuvos banko valdybos narys, Vlado Jurgučio premijos skyrimo komisijos pirmininkas profesorius Vaidievutis Geralavičius.

Šiemet šiai premijai gauti pasiūlyti septynių autorių darbai. Iš Lietuvos banko, Lietuvos Mokslų akademijos, Lietuvos bankų asociacijos atstovų ir Vilniaus universiteto ekonomikos mokslų dėstytojų sudaryta Vlado Jurgučio premijos skyrimo komisija balsų dauguma pasiūlė Lietuvos banko valdybai ir Lietuvos Mokslų akademijos prezidiumui Vlado Jurgučio premiją skirti dviem asmenims.

Šiemet išleista Lietuvos Mokslų akademijos nario eksperto Antano Tylos monografija "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iždas per dvidešimtmetį karą (1648-1667)" pelnė aukštą įvertinimą, nes joje pirmą sykį istoriografijoje siekiama parodyti, kaip veikė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemės iždas dvidešimties metų karo laikotarpiu: jo vaidmuo valstybės gynybai, kokia buvo mokesčių sistema, kokie politiniai sprendimai priimti iždui papildyti, kokios buvo įplaukos ir išlaidos, jų piniginė raiška ir santykis su tikraisiais poreikiais. Iš knygoje pateiktos analizės matyti visuomenės sluoksniai, priimdavę politinius sprendimus dėl mokesčių ir kuris iš jų mokėjo didžiąją jų dalį.

Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio vardo premija įsteigta 1997 metais ir skiriama už reikšmingus darbus Lietuvos bankininkystės, finansų, pinigų ir makroekonominių tyrimų srityse.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...