Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-01-04   Gerumo kristalas – už pagarbą Vaižgantui
 
 

Sausio 4-ąją Kauno rotušėje dešimtą kartą pagerbti praėjusiais metais miestui bei Lietuvai gerais darbais labiausiai nusipelnę žmonės, jiems įteikti garbingi Kauno apdovanojimai – Gerumo kristalai. Tarp trijų dešimčių apdovanotųjų – Juozo Tumo-Vaižganto memorialinio muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas.

Alfas PakėnasJo vadovaujamas muziejus, įrengtas bute, kur gyveno Vaižgantas, per penketą jo darbo metų tapo patraukliu kultūros židiniu, čia kiekvieną mėnesį vyksta įvairūs, su J. Tumu-Vaižgantu susiję renginiai, susitikimai su rašytojais, naujų knygų pristatymai, įvairūs kultūros žmonių susibūrimai. A. Pakėnas atgaivino Lietuvai pagražinti draugijos, kurią 1921 metais įkūrė Vaižgantas su kitais to meto šviesuoliais, veiklą ir yra Lietuvai pagražinti Kauno skyriaus pirmininkas.

Gerumo kristalas lydės ir jo žmoną Nidą Pakėnienę, kuri dirba Vilijampolės socialinės globos namuose. Be tiesioginio savo darbo su proto negalią turinčiais vaikais ji jau 10 metų organizuoja vaikams ir jaunuoliams su proto negalia vasaros stovyklas kaime, siekia neįgaliuosius integruoti į visuomenę.

Gerumo kristalas – tai simbolinis stiklo kristalas su Kauno herbu (autorius – dailininkas Edmundas Unguraitis). Kandidatus Kauno savivaldybės apdovanojimų tarybai siūlė miesto visuomeninės organizacijos bei eiliniai kauniečiai. Šį apdovanojimą žmogus gali gauti tik kartą gyvenime.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...