Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-01-13   Anykštėnų pasiūta Trispalvė pretenduoja į Lietuvos rekordą
 
 

Laisvės gynėjų dienos 20-mečio proga Vilniuje, nuo Arkikatedros Gedimino prospektu Seimo link nusidriekusi anykštėnų pasiūta 200 metrų ilgio Lietuvos vėliavos spalvų juosta pretenduoja patekti ir į Lietuvos rekordų knygą.

Aidu per visą Lietuvą nusiritusi Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos mokytojų ir mokinių iniciatyva taip pažymėti Laisvės gynėjų dienos 20-metį pritraukė būrį jaunimo ir iš kitų šalies mokyklų.

Vėliavos idėjos autorius gimnazijos režisierius Erikas Druskinas ir jo pagalbininkas aštuntokas Mantas Ragauskas žiemą pasiuvo 200 metrų ilgio ir 4,5 metrų pločio Lietuvos vėliavos spalvų juostą.

Ji pirmiausia sausio 11 dieną iš gimnazijos buvo atnešta į Anykščių Šv. Mato bažnyčią ir čia pašventinta. Sausio 13-ąją Vilniuje ją nešė 120 gimnazistų ir 10 mokytojų.

Anykštėnų Trispalvė Vilniaus Gedimino prospekte. lrytas.lt (R.Danisevičiaus) nuotrauka

„Juk ir prieš 20 metų beginkliai žmonės su tautinėmis vėliavomis būrėsi prie Parlamento apginti savo šalies nepriklausomybės. Galima teigti, jog vėliava išstūmė okupantų šarvuočius. O šiandien renginiu „Vėliava prieš tanką“ norime tautą, ypač jaunimą, suburti vienybėn vardan mūsų šalies ateities ir, žinoma, tokiu būdu pagerbti žuvusiuosius už Lietuvos laisvę“, – sakė renginio sumanytoja, Nepriklausomybės Akto signatarė, Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos direktorė Irena Andrukaitienė.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...